צילום: אי-פי

כלי תקשורת רשמיים בסוריה: שדה תעופה הותקף, הגבנו בטילי נ"מ

כלי תקשורת סוריים רשמיים דיווחו על פיצוצים בשדה תעופה צבאי באזור חומס. מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם: מדובר בתקיפה ישראלית על בסיס חיזבאללה
רועי קייס וערן זינגר
24 במאי 2018
21:30
עודכן ב 23:27

גורם צבאי סורי אמר הערב (חמישי) לסוכנות הידיעות הרשמית במדינה כי אחד משדות התעופה במרכז סוריה "הותקף בטילים עוינים". לדבריו, מערכות נגד-מטוסים הגיבו נגד על התקיפה ומנעו מהטילים להשיג את יעדם. בדיווחים אחרים נאמר כי מטוסים ישראליים שיגרו טילים לעבר שדה תעופי צבאי באזור חומס.

מנהל מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, ראמי עבד א-רחמן, אמר לערוץ אל-חדת' כי מטוסים ישראליים שיגרו ששה טילים לעבר עמדות ומצבורים של חיזבאללה באזור שדה התעופה א-דבעה דרומית מערבית לחומס. מדובר בשדה תעופה, לדבריו, שלחיזבאללה יש בו דריסת רגל ואילו לצבא סוריה יש בו נוכחות דלה. הוסיף כי אין בידיו מידע לגבי האבידות והנפגעים, אך ציין כי בוודאות נגרם נזק. האזור המדובר קרוב יחסית לגבול עם לבנון.

כתב רשת אל-עאלם האיראנית בשפה הערבית בדמשק דיווח כי מהמידע הראשוני עולה שמטוסים ישראליים שיגרו מהמרחב האווירי הלבנוני שני טילים לעבר אותו יעד וכי מערכות הנ"מ הסוריות יירטו אחד מהם.

הבוקר דיווחו כלי תקשורת המזוהים עם משטר אסד על תקיפה שביצעה הקואליציה הבינלאומית בהנהגת ארצות הברית במזרח סוריה, סמוך לגבול עם עיראק. כתב אל ג'זירה בסוריה דיווח כי 12 אנשי המיליציות האיראניות התומכות במשטר אסד נהרגו בתקיפה והושמדו כלי רכב ועמדות צבאיות. 

לפי הפרסומים בדמשק, התקיפה הלילה גרמה נזק לשתי עמדות של הצבא הסורי באזור שבין אלבו-כמאל וחמיימיה, כ-100 קילומטרים ממערב לנהר הפרת. מדובר בשטח שבו פועלים כוחות מורדים הנתמכים על ידי ארצות הברית. רשת "סקיי" בערבית דיווחה כי בפנטגון הכחישו את הדיווח, ומסרו שאין בידיהם מידע על תקיפה אמריקנית באזור זה.

לפני כשבוע הופצץ שדה התעופה הצבאי בעיר חמה, מקום שמשמש גם את הכוחות האיראניים במרכז סוריה. רשת סקיי ניוז הבריטית דיווחה כי מקור הפיצוצים - בתקיפה שכוונה נגד מערכות טילי קרקע-אוויר של משמרות המהפכה. בדיווחי הרשת בערבית נטען כי עשרות פעילים במיליציות האיראניות נהרגו, וכי מסוקים של צבא אסד פונו מהבסיס מחשש שייפגעו.