התרסקות המטוס המלזי
צילום: אי-פי

באירופה דוחקים ברוסיה לקבל אחריות על הפלת המטוס המלזי

לאור ממצאי החקירה של התרסקות טיסת MH17, שרי החוץ של אירופה דורשים מרוסיה להציע פיצויים לנפגעים. בוריס ג'ונסון: "הקרמלין מאמין כי הוא יכול לפעול בחסינות גמורה". במוסקבה מכחישים קשר להתרסקות
סוכנויות הידיעות
25 במאי 2018
14:49

באיחוד האירופי דוחקים ברוסיה לקבל אחריות על הפלת המטוס המלזי, זאת לאחר פרסום ממצאי החקירה אתמול (חמישי) של התרסקות טיסת MH17 ב-2014. לפי הממצאים, רוסיה אחראית לשיגור הטיל שפגע במטוס בשמי אוקראינה והפיל אותו.

שר החוץ ההולנדי אמר היום כי הוא התקשר לשר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, ודרש ממנו שרוסיה תשתף פעולה עם רשויות החקירה. "רוסיה אחראית להפלת המטוס, אנו מבקשים מהם להציע פיצוי כספי לקורבנות", אמר.
שר החוץ הבריטי, בוריס ג'ונסון, טען כי "על ממשלת רוסיה לקבל אחריות על מעשיה לאחר פרסום הדוח. הקרמלין מאמין כי הוא יכול לפעול בחסינות גמורה". מנאט"ו והאיחוד אירופי נמסר כי "הם דוחקים ברוסיה לקבל אחריות על התרסקות הטיסה".

בקרמלין הדפו את הההאשמות, בטענה כי רוסיה לא הייתה שותפה מלאה בחקירה ולכן היא אינה יכולה לסמוך על הממצאים. שר החוץ הרוסי אמר כי שוחח עם מקבילו ההולנדי בנוגע לחקירת התרסקות טיסה MH17.

בהתרסקות המטוס המלזי, לפני כארבע שנים, נהרגו כל 298 הנוסעים שהיו על הסיפון. המטוס עשה את דרכו מהולנד למלזיה, ובין ההרוגים בהתרסקות היו אזרחים הולנדים.