מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה
צילום: אי-פי

נסראללה: "ישראל הפציצה אמש בסוריה מהמרחב האווירי הלבנוני"

מנהיג חיזבאללה טען כי ישראל משתמשת במרחב האווירי של לבנון בכל יום והתלונן: "איפה הריבונות?". נסראללה אמר כי לא מפחד ממלחמה וכי אם תהיה כזאת, חיזבאללה ינצח
רועי קייס
25 במאי 2018
18:47
עודכן ב 21:10

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה האשים היום (שישי) את ישראל כי היא הפציצה אמש בסוריה והשתמשה לשם כך במרחב האווירי של לבנון. "כל יום ישראל חודרת למרחב האווירי שלנו, איפה הריבונות?", תהה נסראללה בנאום טלוויזיוני לרגל יום השנה ליציאת צה"ל מלבנון.

נסראללה טען כי אינו מעוניין במלחמה אבל אם תהיה כזאת, חיזבאללה ינצח. "אנחנו לא חותרים למלחמה, אבל לא מפחדים ממנה. האויב תמיד מאיים. כשאנחנו מדברים על מלחמה, אנחנו מדברים בוודאות על ניצחון", אמר נסראללה.

מזכ"ל חיזבאללה האשים כי המודיעין הישראלי היה זה שסיפק למרוקו את השמות של אנשי ארגון הטרור, שלכאורה משתפים פעולה עם חזית פוליסריו - התנועה לשחרור לאומי בחבל סהרה המערבית. נסראללה הגיב בגיחוך לטענות של מרוקו, שניתקה לאחרונה את יחסיה עם איראן בטענה שאיראן וחיזבאללה מעניקים סיוע צבאי לחזית פוליסריו: "מרוקו לא הציגה שום הוכחה לטענות שהן חסרות בסיס".

נסראללה התייחס לסנקציות שהוטלו נגדו ונגד בכירים בארגון הטרור מצד ארצות הברית וסעודיה. "במה שקשור אליי ואחיי, לנושא אין השפעה מבחינה כלכלית. אין לנו כספים כדי שנפקיד בבנקים. אין לכך השפעה עלינו. המטרה של הצעד הזה היא להרחיק את האנשים מאתנו ולמנוע מהם לשבת אתנו", אמר מזכ"ל חיזבאללה.


דובר צה"ל לתקשורת הערבית, רב סרן אביחי אדרעי, הגיב בלעג על נאומו של נסראללה: "כשתהיה בטוח בעצמך ובעוצמתך, לא תזדקק לאיומים מעל מסכי ענק מתוך המחבוא שלך". אדרעי הוסיף תשבץ וביקש מהקוראים להשיב על השאלה: "מי חיסל את מוסטפא בדר א-דין?"

גורם צבאי סורי אמר אמש לסוכנות הידיעות הרשמית במדינה כי אחד משדות התעופה במרכז סוריה "הותקף בטילים עוינים". לדבריו, מערכות נגד-מטוסים הגיבו נגד על התקיפה ומנעו מהטילים להשיג את יעדם. בדיווחים אחרים נאמר כי מטוסים ישראליים שיגרו טילים לעבר שדה תעופי צבאי באזור חומס.

מנהל מרכז המעקב הסורי לזכויות האדם, ראמי עבד א-רחמן, אמר לערוץ אל-חדת' כי מטוסים ישראליים שיגרו שישה טילים לעבר עמדות ומצבורים של חיזבאללה באזור שדה התעופה א-דבעה דרומית מערבית לחומס. מדובר בשדה תעופה, לדבריו, שלחיזבאללה יש בו דריסת רגל ואילו לצבא סוריה יש בו נוכחות דלה. הוסיף כי אין בידיו מידע לגבי האבידות והנפגעים, אך ציין כי בוודאות נגרם נזק. האזור המדובר קרוב יחסית לגבול עם לבנון.