שאול אלוביץ' בבית המשפט
צילום: פלאש 90

הפרקליטות תמליץ: כתב אישום חמור נגד שאול אלוביץ'

במערכת אכיפת החוק הביעו פליאה מכך שאלוביץ' לא מציע ביוזמתו חתימה על הסדר עד מדינה. אלוביץ' חשוד במתן שוחד לכאורה לראש הממשלה ובעבירות של מרמה ושיבוש הליכים בפרשת בזק
מערכת כאן חדשות
25 במאי 2018
23:28

הפרקליטות תמליץ על הגשת להגיש כתב אישום חמור נגד שאול אלוביץ', מבעלי השליטה בחברת בזק, שחשוד במתן שוחד לכאורה לראש הממשלה בנימין נתניהו, ובעבירות של מרמה ושיבוש הליכים בפרשת בזק. כך פורסם על ידי פרשננו מרדכי גילת הערב (שישי) ב"חדשות השבוע" בכאן 11. לאור חומרת התשתית המתגבשת, במערכת אכיפת החוק הביעו פליאה מכך שאלוביץ' לא מציע ביוזמתו חתימה על הסדר עד מדינה: "יודע מה עומק הבור שאליו נפל".עוד פורסם כי עד המדינה בפרשה, ניר חפץ, סיפק הקלטות, מסרונים ועדויות שמבססות קשרי תן וקח לכאורה בין אלוביץ' לנתניהו. חפץ גם קיים עימות עם סטלה הנדלר, מנכ"לית בזק לשעבר. בין העדים בתיק בזק נמצא גם מקורבו של ראש הממשלה, נתן אשל, שכבר העיד פעמיים וצפוי להיקרא שוב בימים הקרובים כדי לתת עדות במשטרה.

תגובתו של עורך הדין ז'ק חן, פרקליטו של אלוביץ': "החקירה עוד לא הסתיימה ומעודדי הגשות כתבי אישום כבר חוגגים. זו דוגמה נוספת לזיהום החקירה ולריקוד על הדם בכיכרות. אני ממליץ לכולם לחכות לסיום החקירה ללימוד החומר ולהחלטות".

לפני כשבוע פורסם בכאן חדשות כי ראש הממשלה צפוי להיקרא לפחות לארבע חקירות נוספות באזהרה: פעמיים בתיק בזק, פעם אחת בתיק 1000 ופעם אחת בתיק 2000. גם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן צפוי להעיד. באותו הבוקר פורסם מפי גורם במערכת אכיפת החוק כי השלמות החקירה בתיקי 1000 ו-2000 לא הביאו לחידוש משמעותי בנוגע לנתניהו, מעבר למה שכבר קיים. הטענות שהעלה עד המדינה ניר חפץ בעדותו באשר לאנשי עסקים נוספים שהעבירו טובות הנאה לנתניהו, לא הפכו לחקירה חדשה או הביאו חשודים חדשים.

לפני כשלושה חודשים התייחס נתניהו לפרשת בזק ואמר כי החקירה, המכונה תיק 4000, ובבסיסה החשד כי היטיב עם אלוביץ', תסתיים בלא כלום. "עוד חקירת סרק בלחץ התקשורת", אמר ראש הממשלה. "מסע הציד התקשורתי נמשך במלא עוזו. אחרי שיצא האוויר מהתיקים 1000 ו-2000, ואחרי שמתברר שאין בכלל אוויר ב-3000, התקשורת יצרה לחץ כביר לייצר בלון חדש - 4000. גם ממנו יצא כל האוויר".