מתוך תיעוד המקרה ברהט, אתמול
צילום: באדיבות חדשות השואגים לימין

מח"ש בודקת את תיעוד השוטר שסטר לעצור ברהט

השוטר תועד מכה את אחד העצורים במהלך עימות שהחל בעקבות מתן דוח לנהג שנסע ללא רישיון בתוקף. ארדן קרא לבדוק את המקרה: "שוטר אלים לא יישאר במשטרה"
איציק זוארץ
26 במאי 2018
16:01
עודכן ב 17:29

המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) פתחה היום (שבת) בבדיקת האירוע ברהט אתמול, במהלכו סטר שוטר בחוזקה לעצור אזוק. הוא תועד מכה את העצור שניות שהושלך אל הקרקע בעת הניסיון לעצור את החשוד. המשטרה העבירה את התיעוד למח"ש הבוקר. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס לאירוע וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "שוטר אלים לא יישאר במשטרה". אחר הצהריים הפגינו כמאה תושבים ברהט נגד המקרה, וקראו בין השאר "מדינת משטרה". 


העימות ברהט אתמול החל כאשר תושבים תקפו באבנים ובאלות שוטרים שניסו לעצור נהג שנסע ללא רישיון בתוקף. לפי המשטרה, לאחר שנעצר על ידי שוטרי התנועה הנהג ניסה להימלט בנהיגה פרועה. לאחר שנעצר יצאו שלושה נוסעים מהרכב ובידם אבנים ואלות, תוך שהם קוראים לעשרות תושבים נוספים שהכו את השוטרים.


שני שוטרים נפצעו קל ונזקקו לקבלת טיפול רפואי. המשטרה מסרה כי הם סובלים מחבלות ויזדקקו למספר ימי מנוחה בכדי להחלים. הערב ידון בית משפט בהארכת מעצרם של שני עצורים מן האירוע החשודים שתקפו שוטרים.

השבוע הגישו למח"ש שלושה עצורים מההפגנה בחיפה בשבוע שעבר תלונות, לפיהן הוכו על ידי שוטרים. אחד העצורים התלונן כי שוטרים היכו אותו בגבו באגרופים ובאמצעות חפץ, ללא כל הצדקה. עצור אחר טען כי השוטר שהיכה את ג'עפר פרח הצליף בו באמצעות אזיקונים. פרח טען מצידו כי השוטר שבר את רגלו.