טנק בגבול רצועת עזה
צילום: משה שי, פלאס 90

צה"ל תקף בעזה בעקבות מטען ליד הגדר, הפלסטינים: 2 נהרגו

טנק תקף עמדת תצפית של הג'יהאד האסלאמי בדרום הרצועה. הפלסטינים מדווחים על שני הרוגים ופצוע קשה - פעילים בארגון הטרור. אמש תקף חיל האוויר מתחם צבאי של חמאס
דנה בן שמעון
27 במאי 2018
09:52

צה"ל תקף הבוקר (ראשון) באמצעות טנק עמדת תצפית בדרום רצועת עזה, בתגובה למטען שהונח אמש סמוך לגדר ונוטרל על ידי כוח של הצבא. המטען התפוצץ במהלך הנטרול. לפי משרד הבריאות בעזה, בתקיפה נהרגו שני פלסטינים, אדם נוסף נפצע קשה. ההרוגים, בני 25 ו-28, משתייכים לזרוע הצבאית של ארגון הג'יהאד האסלאמי. 


אמש תקף חיל האוויר מתחם צבאי של חמאס בדרום רצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לחדירת פלסטינים מהרצועה לשטח ישראל בסוף השבוע ובשל "ניסיונות חוזרים לפגיעה בתשתיות ביטחוניות". קודם לכן דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי חיל האוויר מבצע תקיפות נגד מתקנים של חמאס באזור רפיח וחאן יונס. תושבים בעוטף עזה דיווחו על שמיעת פיצוצים.

המטען שהוסווה בתוך קאטר (צילום: דובר צה"ל)

אתמול זיהה צה״ל ארבעה חשודים שחצו את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. כוח שהגיע למקום ביצע ירי לכיוונם והחשודים נמלטו לשטח הרצועה. דובר צה"ל מסר כי מניתוח האירוע עולה כי המחבלים שהו בשטח הארץ כדקה בלבד. הם זרקו בקבוק תבערה שהתלקח והשאירו בשטח אוהל עליו הכיתוב ״צעדת השיבה, חוזרים לאדמות פלסטין״.