מתוך תיעוד המקרה ברהט
צילום: באדיבות חדשות השואגים לימין

הקטטה ברהט: השוטר שתועד מכה עצור הושעה מתפקידו; מעצר החשודים הוארך

לאחר שנחקר במח"ש הוחלט גם לאסור עליו ליצור קשר עם מעורבים בפרשה. בן דודו של העצור האשים בריאיון בכאן רשת ב' כי המשטרה שיקרה כשטענה שהוא עמד להשליך אבנים: "כולם אמרו שהוא היה חולה. הייתי בשוק שהאריכו את מעצרו"
רועי ינובסקי
27 במאי 2018
10:03
עודכן ב 14:52

השוטר שתועד כשהוא סוטר לעצור בהפגנה ברהט במהלך האירועים האלימים במקום ביום שישי, הושעה היום (ראשון) מתפקידו, לאחר שנחקר במח"ש. כמו כן הוחלט לשחררו בתנאים מגבילים, ביניהם איסור עם יצירת קשר עם המעורבים למשל כמה ימים. 

ד"ר חוסאם אבו סיאם, בן דודו של העצור אמר כי העצור מטופל אצל פסיכיאטר וכי הוא איננו מסוכן לציבור. "כשתפסו אותו, כולם אמרו למשטרה שהוא חולה", סיפר אבו סיאם.

אבו סיאם האשים את המשטרה בשקר ואמר כי בן דודו לא התכוון לזרוק אבנים כמו שנאמר. "הייתי בשוק שהשופט האריך את מעצרו. אוסאמה הלך לקנות פיתות ועבר במקום. זה בן אדם שצועק כשהוא רואה משטרה", הסביר בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב'.


המחלקה לחקירת שוטרים (מח"ש) פתחה אתמול בבדיקת האירוע ברהט, במהלכו סטר שוטר בחוזקה לעצור אזוק. הוא תועד מכה את העצור בעת הניסיון לעצור את החשוד. המשטרה העבירה את התיעוד למח"ש. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן התייחס לאירוע וכתב בחשבון הטוויטר שלו כי "שוטר אלים לא יישאר במשטרה".

בתוך כך, ערעורם של שני החשודים מרהט נדחה והם יישארו במעצר עד יום רביעי כפי שנקבע אתמול. נציג המשטרה בדיון: ״העצור ניסה לזרוק סלעים וצעק איטבח אל יהוד. הבלש נזרק על ידי העורר שתי דקות לפני מה שרואים בסרטונים, האירוע היה יכול להיגמר אחרת ללא השוטרים היו נוהגים כפי שנהגו". 

העימות ברהט החל כאשר תושבים תקפו באבנים ובאלות שוטרים שניסו לעצור נהג שנסע ללא רישיון בתוקף. לפי המשטרה, לאחר שנעצר על ידי שוטרי התנועה הנהג ניסה להימלט בנהיגה פרועה. לאחר שנעצר יצאו שלושה נוסעים מהרכב ובידם אבנים ואלות, תוך שהם קוראים לעשרות תושבים נוספים שהכו את השוטרים.

מהמשטרה נמסר: "לא נקבל לעולם מצב של תקיפת שוטרים ואנו נפעל בחומרה ובאפס סובלנות נגד כל אדם שירים יד על שוטר, ללא כל קשר למוצאו או דתו של העבריין. בעקבות התקיפה האלימה, שני שוטרים נפצעו ופונו לקבלת טיפול רפואי. לצד זאת, גם התנהלותו של שוטר שהיה במקום תיבדק על ידי מח״ש, ואנו נמתין לממצאים בנושא ונפעל בהתאם אליהם".