צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

קו ההגנה של רה"מ: "לא הייתי מודע"; עד המדינה חפץ נקרא לחזור מחופשתו

בסביבת נתניהו מבינים כי אלוביץ' מסובך מאד, בעיקר בשל מספר הקלטות ומסרונים שהגיעו לידי המשטרה. בשל התחדשות החקירות 1000 ו-2000 - עד המדינה ניר חפץ נקרא לחזור מחופשתו
רועי ינובסקי ותמר אלמוג
27 במאי 2018
20:34

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מגבש קו הגנה חדש ב"תיק בזק", לפיו גם אם בעל השליטה לשעבר בחברת "בזק", שאול אלוביץ', הודה בהקלטות כי ניסה לקבל הטבות באמצעות אתר "וואלה", הדברים לא מוכיחים כי הוא עצמו קיבל שוחד - כך פורסם היום (ראשון) בחדשות הערב בכאן 11. מטעמו של ראש הממשלה הכחישו את הדברים.

בסביבת נתניהו מבינים כי אלוביץ' מסובך מאד, בעיקר בגלל שלל הקלטות ומסרונים שסיפקו נגדו עד המדינה ניר חפץ ומנכ"ל "וואלה" אילן ישועה. לפי הראיות, אלוביץ'- לטענת החוקרים והפרקליטות - מודה למעשה בכך שהוא משתמש באתר "וואלה" כדי לשחד את נתניהו.


קו ההגנה של ראש הממשלה הינו לכאורה: 'אני לא ידעתי שום דבר על ההתנהלות של אלוביץ' ותוכן השיחות האלה.  לכן יכול להיות שהוא ניסה לשחד - אך זה לא הופך אותי למקבל שוחד'. לפי גרסת קו ההגנה של נתניהו, ייתכן שאלוביץ', כמו רבים אחרים, התחנפו לראש הממשלה כמי שנמצא במוקד כח. אולם, זה לא הופך את המוחנף למקבל שוחד. נתניהו, לפי קו ההגנה לכאורה, לא ידע שום דבר על דבריו של אלוביץ', לפיו הוא משתמש ב"וואלה" כדי לקבל הטבות כאלה ואחרות.

לגבי הציר שהתנהל בין אלוביץ' לחפץ על הסיקור ב"וואלה" ובין אלוביץ למנכ"ל משרד התקשורת לשעבר, שלמה פילבר - על אותן הטבות רגולטוריות- נטען בקו ההגנה של נתניהו כי אם התנהלו שם יחסים שוחדיים - כלומר התניה של סיקור תמורת אסדרה- כל זה נעשה מאחורי גבו והוא לא היה חלק מכך.


מטעמו של ראש הממשלה נמסר: "זהו אינו קו ההגנה של ראש הממשלה, אלא נסיון שקוף להטיל דופי באלוביץ'".

עוד פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11 כי עד המדינה חפץ נקרא לשוב מחופשתו בשל התחדשות החקירות בתיקי ראש הממשלה. השלמות החקירה בתיקים השונים כוללות עדים חדשים, אך לא חשודים חדשים. כן צפוי סבב נוסף של עדויות מפי אנשי העיתון בתיק 2000.

בשישי האחרון דיווח פרשנינו מוטי גילת ב"חדשות השבוע" בכאן 11 כי הפרקליטות תמליץ על הגשת כתב אישום חמור נגד אלוביץ', החשוד במתן שוחד לכאורה לראש הממשלה, ובעבירות של מרמה ושיבוש הליכים בפרשת בזק. לאור חומרת התשתית המתגבשת, במערכת אכיפת החוק הביעו פליאה מכך שאלוביץ' לא מציע ביוזמתו חתימה על הסדר עד מדינה: "יודע מה עומק הבור שאליו נפל".