זירת התאונה
צילום: מד"א

נהג נמלט מהמשטרה, נסע נגד כיוון התנועה בכביש החוף - ונהרג

הנהג, צעיר כבן 20, התנגש בשתי משאיות סמוך למחלף חבצלת בכביש 2, לאחר שנהג באופן מסוכן. מותו נקבע במקום, שני נהגי המשאיות נפצעו קל. חובש מד"א שהגיע לזירת האירוע: "המראה היה קשה מאוד". במשטרה חוקרים את נסיבות התאונה
שרון עידן ואורלי אלקלעי
28 במאי 2018
06:57

נהג רכב פרטי, צעיר כבן 20, נהרג הבוקר (שני) כשנסע נגד כיוון התנועה סמוך למחלף חבצלת שבכביש 2. מן המשטרה נמסר, כי מדובר בגנב רכב שניסה להימלט. נפתחה חקירת משטרה לבדיקת נסיבות התאונה.

האירוע התרחש בסביבות השעה חמש וחצי בבוקר, כשהנהג, שנסע דרומה, הבחין בניידת משטרה. הוא החל להימלט צפונה, התנגש בשתי משאיות ונלכד בתוך הרכב כשהוא סובל מפגיעה רב מערכתית קשה.

מבדיקה ראשונית של המקרה עולה כי נהג הרכב הפרטי, בן 19 מנתניה, נהג בתוך העיר כשהוא מסכן את משתמשי הדרך. בין היתר עלה על מדרכה, פגע ברכב במהלך נהיגה, חצה צמתים ברמזור אדום ואף נהג בניגוד לכיוון התנועה.

שוטרים שהבחינו בו כרזו לו לעצור. כשהתקרבו אליו, הנהג המשיך בנסיעה בכביש, עלה על מדרכה ונכנס לכביש 2 כשהוא נוסע בניגוד לכיוון התנועה. בכביש 2 פגע במכונית ובמשאיות עד שנעצר.

הרכב שהיה מעורב בתאונה (צילום: מד"א)

צוות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום שהגיע לזירת התאונה, קבע את מותו של הצעיר במקום. שני נהגי המשאיות טופלו, לאחר שנפצעו באורח קל.

בעקבות התאונה נרשמו עוומסי תנועה כבדים באזור. כביש 2 נסגר לתנועת כלי רכב מצפון לדרום סמוך לנתניה, וציבור הנהגים התבקש שלא להגיע למקום ולבחור בדרכים חלופיות. בהמשך נפתח לתנועה נתיב אחד מתוך שלושה, לכיוון דרום.

ראובן איבגי, חובש בכיר במד"א ואייל דרורי, פרמדיק מד"א, סיפרו: "כשהגענו למקום המראה היה קשה מאוד. ראינו רכב פרטי מעוך צמוד למעקה הבטיחות על הכביש ובסמוך משאית עם מעיכה בחזית. בנוסף, כחמישה כלי רכב פגועים.

"ברכב הפרטי שנמעך, נלכד צעיר כבן 19. הוא היה מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, עם פגיעה רב מערכתית. לאחר שחילצנו אותו מהרכב, בסיוע כוחות הכיבוי, ביצענו בדיקות רפואיות. הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו. שני גברים, נהגי משאית שנחבלו, קיבלו טיפול רפואי ופונו לבית חולים כשמצבם קל".