ההפגנה בחיפה
צילום: מאיר ועקנין, פלאש 90

השוטר החשוד בשבירת ברכו של ג'עפר פרח נשלח לחופשה כפויה

המשטרה הודיעה כי לאחר קבלת חומרי החקירה ממח"ש, ייבחנו צעדים נוספים נגד השוטר שהיה מעורב באירועי ההפגנות בחיפה לפני כשבועיים. פרח הגיב: "מצפה מהמפכ"ל להתנצל בפני המפגינים שהוכו והושפלו ללא בסיס משפטי"
ניצן גלוסמן
28 במאי 2018
18:36

המשטרה החליטה היום (שני) להוציא לחופשה כפויה את השוטר החשוד בשבירת ברכו של ג'עפר פרח בהפגנה בחיפה. במשטרה הודיעו שעם קבלת ממצאי החקירה מהמחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) תישקל נקיטת אמצעים מנהליים ומשמעתיים נגד השוטר.


ג׳עפר פרח אמר בתגובה להחלטה כי הוא מצפה מפיקוד המשטרה ומהדרג הפוליטי לשאת באחריות לתרבות השקר והאלימות הנהוגה במשטרה. לדבריו, המפכ"ל ניסה לטייח את האירועים בחיפה, אני מצפה ממנו ומפיקוד מחוז חוף להתנצל בפני המפגינים שנעצרו ושלטענתו הוכו והושפלו ללא בסיס משפטי.

ביום רביעי שעבר נחקר השוטר באזהרה במח"ש ובנוסף לכך נאספו עדויות נוספות מהמעורבים האחרים באירוע. השוטר שוחרר לבסוף בתנאים מגבילים והורחק מכל פעילות מבצעית עד לסיום החקירה בעניינו.

בנוסף לתלונה של פרח הגישו בשבוע שעבר שלושה עצורים נוספים תלונות למח"ש, בטענה שהוכו על ידי שוטרים. אחד העצורים התלונן כי שוטרים היכו בו בגבו באגרופים ובאמצעות חפץ, ללא כל הצדקה. עצור אחר טען כי השוטר שהיכה את ג'עפר פרח הצליף בו באמצעות אזיקונים. התלונות הוגשו באמצעות מרכז עדאלה.