צילום: חיים צח, לע"מ

היועמ"ש לשרה נתניהו: השיבי קודם את כספי הארוחות - ונחליט כיצד להתחשב בכך

סכום הכסף ייקבע במשא ומתן מול פרקליטות המחוז, ויאושר על ידי היועמ"ש, לאחר שצוות ההגנה טען בשימוע שהסכום שנלקח נמוך בהרבה מזה שנכתב בכתב האישום – כ-360 אלף שקלים
תמר אלמוג
28 במאי 2018
19:42

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע לצוות ההגנה בתיק המעונות שרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, תשיב סכום הארוחות שנלקח שלא כדין, ורק אחר מכן יוחלט מה תהיה משמעות החזרת הכסף מבחינת קבלת ההחלטות בהליך הפלילי, כך פורסם היום (שני) ב"כאן הערב" בכאן רשת ב'. סכום הכסף ייקבע במשא ומתן מול פרקליטות המחוז, ויאושר על ידי היועמ"ש, לאחר שצוות ההגנה טען בשימוע שהסכום שנלקח נמוך בהרבה מזה שנכתב בכתב האישום – כ-360 אלף שקלים.

ברקע, מסגרת זמנים להמשך ההליך בתיק טרם נקבעה בשל השלמות החקירה בתיק המעונות, שנובעות מעדותו של עד המדינה ניר חפץ, אך לפי ההערכה מדובר בשבועות ספורים. בין היתר העביר חפץ הקלטות משיחות שהתקיימו בנוגע להוצאות המעון.

השימוע לרעיית ראש הממשלה, לפני הגשת כתב אישום בתיק, התקיים בחודש ינואר האחרון. בחודש שעבר פורסם לראשונה בחדשות הערב בכאן 11 כי צוות ההגנה של שרה נתניהו הציע לפרקליטות להגיע להסדר טיעון בתיק המעונות, שיכלול השבת כסף מנתניהו למדינה בתמורה לאי העמדה לדין פלילי.


במרכז החשדות נגד נתניהו, וגם נגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרע סיידוף, עומדות הזמנות של ארוחות למעון בניגוד לנהלים. בעדותו בפרשה, סיידוף טען, בין השאר, כי לא היה לו מושג אם רעיית ראש הממשלה ידעה שאסור להזמין ארוחות כשמועסקת מבשלת במעון. "אמרתי לה בפעם הראשונה שהעיקרון הוא – כשיש שף במסגרת התקן, לא מזמינים ארוחות מבחוץ", אמר סיידוף. בחקירה אחרת, הוא הבהיר לשוטרים כי "כשגברת נתניהו מבקשת – זו לא בקשה, אלא הנחיה".