תקיפה ישראלית בסוריה (ארכיון)
צילום: אי-פי

דיווח: "מפקד בכיר בחיזבאללה נהרג בתקיפה ישראלית בסוריה"

רשת סקיי ניוז בערבית דיווחה כי פעילים נוספים בארגון הטרור השיעי נהרגו בתקיפה שיוחסה לישראל באזור הגבול בין סוריה ללבנון. אמש דווח על פיצוצים עזים במחסן תחמושת של צבא אסד סמוך לחומס
רועי קייס
29 במאי 2018
12:57

רשת "סקיי ניוז" בערבית דיווחה היום (שלישי) כי מפקד בכיר בחיזבאללה וכמה פעילים נוספים נהרגו כתוצאה מתקיפה ישראלית באזור אל-קוסייר שבסוריה, ליד הגבול עם לבנון. עד כה, לא התקבל כל אישור לדיווח ממקורות נוספים.

אמש פורסמו בסוריה דיווחים על פיצוץ בתוך מחסן תחמושת של הצבא הסורי באזור העיר אל-מוחארדה, בפרבר הצפוני של חמה. בנוסף, סוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" ציטטה עדי ראייה שטענו כי שמעו פיצוצים גם בדרום הבירה דמשק. גורמים בחיזבאללה או בשורות המשטר בדמשק לא הגיבו עד כה לדיווחים.


ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום בוועידת הגליל לנוכחות של איראן בסוריה ואמר: "הבהרתי פעמים רבות מהם הקווים האדומים שלנו, ואנו ואוכפים אותם בלי פשרות. לא ניתן לאיראן להתבסס צבאית בסוריה ולפעול משם נגדנו, וגם לא להעביר נשק מסוכן ללבנון או לייצר אותו שם".

"אנחנו פועלים נגד התבססות צבאית איראנית בכל שטח סוריה", הוסיף נתניהו. "איננו מסתפקים בהסתלקות מדרום סוריה בלבד. הטילים ארוכי הטווח שאיראן פועלת להציב שם יסכנו אותו גם מטווחים רחוקים יותר, ולכן איראן צריכה לצאת מסוריה כולה. איננו שותפים להבנות כאילו הסכמנו לפחות מזה. תמיד נפעל לפי האינטרסים הבטיחוניים שלנו, עם או בלי הבנות. נגן על עצמנו בכוחות עצמנו מלוכדים ונחושים להבטיח את בטחוננו ועתידנו".