מעצר, אילוסטרציה
צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

11 שנות מאסר נגזרו על שודד ה"טודו בום"

בר בן סעדון ישלם גם קנס על סך 50 אלף שקלים. הוא הורשע במסגרת הסדר טיעון ביותר מעשרה מקרי שוד וגניבה. עורכי דינו יערערו על גזר הדין
רום ליאור
29 במאי 2018
16:06

11 שנות מאסר בפועל נגזרו היום (שלישי) על בר בן סעדון, המכונה "שודד הטודו בום". בגזר הדין שניתן בבית המשפט המחוזי בתל אביב נגזר עליו בנוסף קנס בסך 50,000 שקלים. כמו כן, הוא ישלם פיצוי של 5,000 שקלים לכל אחד מהנפגעים.

בן סעדון חתם בחודש פברואר על הסדר טיעון עם הפרקליטות שבמסגרתו הוא הורשע ביותר מעשרה מקרי שוד וגניבה. מדובר במעשי שוד בסניפי בנק ובסניפי דואר, שאת חלקם ביצע בסיוע בת זוגו. בחקירתם נחשפו התכתבויות ביניהם ובין השאר כתב בן סעדון לאחר אחד ממעשי השוד: "אני בדרך הביתה, טודו בום" וכך זכה לכינוי. 

עורך דינו של בן סעדון, רפאל רפאלוב, אמר לאחר מתן גזר הדין כי "מדובר בענישה מחמירה שאינה עומדת בהלכות שנקבעו על ידי בית המשפט העליון". הוא הוסיף כי לאחר שילמד את גזר הדין, יוגש עליו ערעור לבית המשפט העליון.

עורכות הדין גיל קרן וליה קוק מפרקליטות מחוז תל אביב מסרו: "בית המשפט קבע כי לא מדובר במעידה חד פעמית של הנאשם, אלא במעשי שוד שונים שבוצעו תוך תחכום ותכנון מוקדם. הנאשם שדד סכום כסף גדול שלא הוחזר, וגרם לטראומה בקרב הנוכחים בסניפי הבנק והדואר השונים ששדד. הנאשם ירצה שנות מאסר רבות מאחורי סורג ובריח".