נדב סלע בעת הכרעת הדין

"נפשות שלא חטאו לאיש": ארבעה מאסרי עולם ו-10 שנים לרוצח משפחתו במגדל

בית המשפט הכריע כי נדב סלע היה שפוי כשדקר את אשתו, שני ילדיהם ובן השכנים למוות לפני כשנה וחצי במגדל, בניגוד לטענת עורכי דינו. אמה של אשתו, דור כרסנטי, הודתה לשופטים: "הבינו מה שידענו מהשנייה הראשונה"
אורלי אלקלעי
30 במאי 2018
09:38
עודכן ב 13:20

בית המשפט המחוזי בנצרת הרשיע היום (רביעי) את נדב סלע ברצח אשתו, שני ילדיהם ובן השכנים במושבה מגדל לפני כשנה וחצי, וכן בניסיון הרצח של בנם הנוסף של השכנים, וגזר עליו ארבעה מאסרי עולם ו-10 שנים נוספות על ניסיון הרצח. זאת לאחר שהוכרע כי סלע שפוי, למרות שעורכי דינו טענו לאי שפיותו בעת ביצוע מעשי הרצח ואי יכולתו לעמוד לדין.


בכך קיבל בית המשפט את בקשת הפרקליטות כמעט במלואה, שם דרשו ארבעה מאסרי עולם ו-20 שנה נוספות. בנוסף, ביקשו בפרקליטות להחריג את העונש מחומרתו, כשהמשמעות היא שלא יינתנו לנדב סלע חופשות ולא ינוכה שליש ממאסרו. "מדובר ברצח שבוצע באכזריות קשה. מעשיו של הנאשם - שלקח סכין ועבר קורבן קורבן, אלו מעשים נפרדים של כל רצח ורצח . הוא לא צריך להיות יום אחד מחוץ לכותלי הכלא".

לפי כתב האישום שהוגש נגד סלע בינואר 2017, הוא דקר למוות את אשתו דור כרסנטי, את שני בניהם בנימין ויוסף בני השנתיים ואת בן השכנים נחמן עתיה בן ה-11. הוא גם ניסה לרצוח את אחיו של נחמן, נתן בן ה-11 גם כן. בגזר הדין קבע גם בית המשפט תשלום פיצויים של מאות אלפי שקלים למשפחתה של דור קרסנטי וילדיה, ולמשפחת עתיה.

רווית סבג, אמה של דור כרסנטי, אמרה לאחר הכרעת הדין: "אני רק אומרת תודה לשופטים שהבינו מה שאנחנו הבנו מהשנייה הראשונה. הוא רצח אותם בתכנון רב ובדעה צלולה ביותר. והוא אשם. זו טיפת הנחמה שיש עכשיו – נשמתם של דור, יוסף, בנימין ונחמן תנוח".

בהתאם להכרעת בית המשפט, נקבע כי סלע לא זכאי להפחתה בעונש בשל אחריות מופחתת למעשיו. בהחלטתם נימקו השופטים: "הנאשם ביצע את זממו בארבע נפשות שלא חטאו לאיש. איננו יודעים מה הניע את הנאשם לעשות מעשיו, איננו יודעים מדוע קופדו חייהם. וגם שאיננו יודעים והלב נוטה להאמין שאדם נורמלי לא יעשה כן, הרי שהעובדות מוכיחות כי במובן המשפטי היה הנאשם ועודנו אחראי למעשיו.

"ארבע נפשות נטל הנאשם, וכבר נאמר: 'כל הנוטל נפש אחת כאילו איבד עולם מלא'. ארבע נפשות וארבעה עולמות נטל הנאשם שלפנינו. דמם בנאשם זה עד סוף העולם".

סנגורו של סלע, עורך הדין משה מושקוביץ, אמר לאחר גזר הדין: "לאחר שנלמד את הכרעת הדין ואת גזר הדין, נשקול את צעדינו. כפי שעלה במהלך המשפט, מצבו הנפשי של נדב סלע בעייתי מאוד, גם במהלך האירוע וגם לאחר מכן".