אוטובוסים של אגד
צילום: סבי ברנס, פלאש 90

נהג הסעות חשוד שהטריד צעירה על הקשת האוטיסטית: "קשה לה להירדם"

הוריה של הצעירה הגישו תלונה במשטרה נגד הנהג מירושלים, שעל פי החשד ניהל איתה התכתבויות מיניות ואף שלח לה סרטונים פורנוגרפיים לטלפון. כעבור שבוע הוא נעצר. במשפחתה הלינו על העיכוב בטיפול בתלונה: "היא הצטיידה בגז מדמיע כדי להתגונן"
דקלה אהרן-שפרן
30 במאי 2018
11:37

נהג הסעות תלמידים מירושלים חשוד שהטריד צעירה בת 19 הנמצאת על הקשת האוטיסטית. הבוקר (רביעי) פורסם בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב' כי הנהג נעצר השבוע, לאחר שהורי הצעירה התלוננו כי בין השאר, הוא שלח לה מסרים מיניים לטלפון האישי, כולל סרטונים פורנוגרפיים.

הצעירה שיתפה את המורה שלה במתרחש, וזה, לאחר בירור, העביר הלאה את הדיווח להורים ולהנהלת בית הספר. בעקבות כך, ההורים הגישו תלונה למשטרה, וכעבור כשבוע הנהג נעצר. מתיאורי המשפחה עולה כי הצעירה נותרה מפוחדת מאוד מהטרדות הנהג, שגם התכתב איתה ושאל שאלות מיניות. לטענתם, היא מתקשה להירדם ולאחרונה הצטיידה בגז מדמיע כדי להתגונן במקרה הצורך.

בנוסף, במשפחה הלינו על כך שתיק התלונה עבר במשטרה בין גורמים שונים עד שהחלה החקירה בנושא. לטענתם, בזמן שחלף מתחילת החקירה ועד למעצרו של הנהג, הצעירה הייתה שרויה במתח רב וחששה שהחשוד ייצור עמה קשר פעם נוספת.

"העבירו אותנו מתחנה לתחנה", תיארה אחותה של הצעירה בכאן רשת ב'. "הרגשנו שאין מי שמטפל בנו. מסרו לנו קוד באינטרנט כדי שנתעדכן במצב התלונה". לדבריה, "השוטרת אמרה שאפשר למחוק את הסרטונים, ואז אחרי שבוע ביקשו במשטרה את הטלפון. מזל שלא מחקנו אותם".

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "מיד עם קבלת התלונה נפתחה חקירה ובוצעו מגוון פעולות חקירה לאיתורו של החשוד וכי בניגוד לנטען, החשוד אותר ונעצר לאחר 5 ימי חיפושים מאומצים לאיתורו ולא בשל כל סיבה אחרת.  משטרת ישראל רואה בחומרה את המקרה וייחסה בנסיבות הקיימות ובהתאם לחומר הראיות את העבירה המתאימה למקרה.

מאגד תעבורה נמסר: "החברה פתחה בהליך פיטורים מול הנהג והוא אף זומן לשימוע, שייעשה עם שחרורו מהמעצר". במשרד החינוך אמרו: "מדובר באירוע חמור מאוד, שעם היוודע פרטיו למחנך הכיתה הנושא טופל על ידו באופן מיידי. הודות לכך, הנהג הושעה באופן מיידי מעבודתו". עוד נמסר כי בעקבות האירוע, הילדה מלווה על ידי צוות מקצועי על מנת לספק לה את המענה הנדרש.