טירן זזן

6 שנות מאסר לצעיר שהרג במסיבת טבע בגלל חוב כספי

טירן זזן, בן 21 מקריית אתא, דקר למוות את משה אשכנזי בן ה-22 במהלך קטטה לפני כשנה ביער אליקים. בין השניים פרץ סכסוך כמה שבועות לפני כן
ניצן גלוסמן
30 במאי 2018
14:35

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר היום (רביעי) שש שנות מאסר על טירן זזן, תושב קריית אתא בן 21, שהורשע בהריגתו לפני כשנה של משה אשכנזי, תושב מגדל העמק בן 22. זזן דקר למוות את אשכנזי בקטטה מסיבת טבע ביער אליקים.

בין אשכנזי לזזן היתה היכרות קודמת לקטטה, שהתפתחה במהלך המסיבה על רקע חוב כספי שהיה בין השניים. מכתב האישום שהוגש נגד זזן עולה כי במהלך המסיבה, הוא דרש מאשכנזי את תשלום החוב ומשהאחרון סירב - זזן איים עליו כי לא יעזוב את המקום מבלי לקבל את הכסף.

בהמשך התרחקו זזן וחברו הקטין מאשכנזי, והחלו לשוחח ביניהם. מיד לאחר מכן הגיע אשכנזי בריצה למקום שבו עמדו, כשהוא אוחז בבקבוק זכוכית בידו, והכה את הנאשם בראשו באמצעות הבקבוק. לנאשם לא נגרמה כל חבלה כתוצאה מכך. זזן, אשכנזי והקטין החלו להתקוטט ביניהם, ובשלב זה שלף הנאשם את הסכין ודקר בעוצמה את אשכנזי, דקירה אחת, בעומק של 12-10 ס"מ בבטנו.

זמן קצר לאחר מכן, התמוטט אשכנזי על האדמה. זזן ואשכנזי פונו במכוניות על ידי באי המסיבה לכביש בסמוך לתחנת דלק בצומת אליקים. במהלך הפינוי מת אשכנזי כתוצאה מאיבוד דם ופגיעה בכלי דם ראשיים.