תקיפות בעזה אמש
צילום: אי-פי

צה"ל: התקיפה בעזה פגעה במלאי הנשק המיידי של חמאס

הצבא פרסם תצלומי אוויר המפרטים חלק מיעדי הטרור של הארגון ושל הג'יהאד האסלאמי, שהותקפו על ידי חיל האוויר. "התקיפה השמידה את הרוב המוחלט של מוצבי הכוח הימי של הארגונים", נמסר
משה שטיינמץ
31 במאי 2018
06:05

צה"ל פרסם היום (חמישי) תצלומי אוויר המפרטים חלק מיעדי הטרור שהותקפו על ידי חיל האוויר בסבב הלחימה האחרון ברצועת עזה. בין היעדים, אתרי ייצור אמצעי לחימה, המשמשים לפי הצבא את חמאס לייצור עצמי.

לפי צה"ל, התקיפה פגעה במלאי הנשק המיידי הנגיש לחמאס וגם פגע בהשקעה הכלכלית הנדרשת לפיתוח אמצעי הלחימה. תקיפת אתרים אלו פגעה משמעותית בהתעצמות חמאס. בתקיפות נתקף גם מחסן הכולל מצבור רחפנים שחמאס הכין לצורך שימוש לפיגועי טרור.

עוד לפי דובר צה"ל, הכוח הימי של חמאס נפגע באופן משמעותי והושמדו חלק נרחב ממוצביו וממערכי ייצור האמצעים המיוחדים שלו. נוסף על כך הושמד הרוב המוחלט של מוצבי הכוח הימי של הג'יהאד האסלאמי.

מוצבים אלה, לפי צה"ל, משמשים לאימונים באמצעי לחימה מתקדם של הכוח הימי של חמאס והג'יהאד האסלאמי, ממנו הכוחות יכולים לבצע פיגועים בשטח מדינת ישראל. בצה"ל טענו כי התקיפה פגעה בכושר התפקוד של הכוח הימי ברצועה באופן משמעותי ומקשה על הארגונים לפעול במרחב הימי.

אתמול  התייחס ראש הממשלה, בנימין נתניהו, להסלמה בדרום ביממה האחרונה ואמר כי ארגוני הטרור ברצועת עזה ספגו את המכה הקשה ביותר שלהם זה שנים. "מאז אתמול, צה"ל מגיב בעוצמה על הירי מרצועת עזה בתקיפה של עשרות מטרות של גורמי הטרור, במכה הקשה ביותר שהנחתנו עליהם מזה שנים", אמר נתניהו בטקס האזכרה לחללי "אלטלנה".

ראש הממשלה הוסיף כי "מי שאחראי להסלמה, בהשראת איראן, הם שלטון החמאס, הג'יהאד האסלאמי וארגוני הטרור האחרים. אינני מפרט את תוכניותנו משום שאינני רוצה שהאויב ידע מה צפוי לו. אבל דבר אחד ברור לו: כשהם מנסים אותנו, הם משלמים מייד. ואם ימשיכו לנסות אותנו, הם ישלמו עוד הרבה יותר".