בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

שרים בקבינט מגבים את צה"ל: "המטרה בעזה הושגה"

ברקע הביקורת שהשמיעו שרים על התפקוד במהלך יממת הלחימה ברצועה, שרים בקבינט המדיני-ביטחוני הביעו תמיכה בפעילות הצבא: "חמאס נפגע קשות. כעת ניתן להתמקד בעיקר – שהוא איראן", הם הדגישו. גלנט לכאן רשת ב': "חמאס הוכה, אך צריך לזכור שבעזה יש גם תושבים"
יואב קרקובסקי
31 במאי 2018
08:27

 לאחר הביקורת שנשמעה בממשלה על אופן תפקודו של צה"ל במהלך יממת הלחימה ברצועת עזה ביום שלישי, שרים בקבינט המדיני-ביטחוני דווקא העניקו היום (חמישי) גיבוי מלא לפעולות שבחר הצבא לבצע. השרים הדגישו כי "חמאס נפגע קשה" כתוצאה מהתקיפות הנרחבות ברצועה.


"המטרה בעזה הושגה", ניתחו השרים, "המתיחות לא הורחבה, וכעת ניתן להתמקד בעיקר – והעיקר זו איראן. זה אמנם לא פופולרי בקרב הימין, אבל זה נכון בעת הזו". השרים הבהירו כי הם שלמים עם המטרות שהותקפו, והדגישו כי נפגעו תשתיות של חמאס.

בישיבת הקבינט שהתכנס אמש, ראש הממשלה בנימין נתניהו וראשי מערכת הביטחון עדכנו את השרים בפעילות של צה"ל לאורך הלחימה ביום שלישי. הם הסבירו כי תשתיות טרור של חמאס ברצועת עזה נפגעו בעוצמה. הפסקת האש, שנשמרת מאז אתמול, הושגה במגעים בהובלת מצרים וללא מעורבות ישראלית ישירה.

למרות הדברים, מפלגת האיחוד הלאומי בראשותם של השר אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ' יצאה אתמול בקמפיין חריף סביב התפקוד של צה"ל בסבב האחרון בעזה. מהקמפיין עולה התביעה לאפשר לצה"ל לפעול יותר בתקיפות, וראשי הבית היהודי הסתייגו ממנו.

ארדן: "הסכם רגיעה בעזה מגיע עם דרישות הזויות"

לאחר היממה השקטה שעברה על עוטף עזה, השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר בתוכנית קיטל וסיקולר בכאן רשת ב' כי "הסכם רגיעה עם עזה מגיע עם רשימת דרישות הזויות, כמו שדה תעופה". ארדן הדגיש כי "זה הזוי לתת הישגים לארגון טרור".

האזינו לריאיון עם ארדן בכאן רשת ב':

ברקע הביקורת על התגובה הישראלית למטחים הכבדים שנורו מרצועת עזה לדרום הארץ, השר יואב גלנט (כולנו) הצהיר בריאיון לדב גיל-הר בתוכנית "הבוקר הזה" כי שיפור המצב ההומניטרי ברצועה הוא אינטרס ביטחוני של ישראל.  לדבריו, חמאס ספג מכה משמעותית – אך צריך לזכור שברצועת עזה יש גם תושבים.

"כשהם יגיעו למצב של מציאות בלתי נסבלת, של מגפה או אסון הומניטרי – זה יגיע בסופו של דבר לפתחנו", הזהיר גלנט. עוד הוא אמר כי בדיוני הקבינט הקרובים תעלה הצעה להקים אזור תעשייה בצפון רצועת עזה, שיפעל תחת פיקוח בינלאומי.

האזינו לריאיון עם גלנט בכאן רשת ב':