בנימין נתניהו ואלי גרונר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דיווח ב"הארץ": שרה נתניהו ניסתה לתקוף את מנכ"ל משרד ראש הממשלה

העיתון מדווח מפי מקורות במשרד, כי נתניהו התנפלה על אלי גרונר, שהודיע השבוע על סיום תפקידו, בשל מחלוקת על מימון שיפוץ בית המשפחה בקיסריה. גרונר חבר בפורום שדן בכיסוי משפטי למימון הוצאות הבית, שדבר קיומו והפרוטוקולים שלו נחשפו לראשונה בכאן חדשות. גרונר מכחיש, נתניהו: "זו אגדה"
מערכת כאן חדשות
31 במאי 2018
19:06

לדברי מקורות במשרד ראש הממשלה שרה נתניהו ניסתה לתקוף פיזית את מנכ"ל המשרד אלי גרונר – כך דיווח היום (חמישי) עיתון הארץ. לפי הדיווח העימות פרץ על רקע מחלוקת על מימון הוצאות הבית הפרטי של משפחת נתניהו בקיסריה. גרונר חבר בפורום שלא מן המניין שדן במציאת כיסוי משפטי למימון הוצאות הבית, שדבר קיומו והפרוטוקולים שלו נחשפו לראשונה בחדשות הערב בכאן 11. לדברי העיתון גרונר, שהודיע השבוע על פרישתו מהתפקיד, הכחיש את האירוע. מטעמו של ראש הממשלה נמסר לעיתון: "עוד אגדות נוסח סרנה".

העיתון מדווח מפי מקורותיו כי גרונר לא נפגע והדף את נתניהו בכוח עד שבכיר אחר במשרד הפריד בין השניים. עוד נכתב כי לאחר העימות שקל גרונר להתפטר באופן מיידי, אולם ראש הסגל יואב הורוביץ כי ראש הממשלה יפעל לכך שהדברים לא יחזרו על עצמם. לדברי העיתון בין השניים שררה מחלוקת בנושא מאז מונה לתפקידו ב-2015 ונתניהו טענה כי גרונר מטפל בעצלתיים בדרישותיה.

לפי הדיווח, נתניהו העלתה בראשית ינואר דרישה למימון שיפוץ הבית וניסתה ליצור קשר עם גרונר, אך הוא לא ענה לה. נתניהו הגיעה בעצמה למשרד ראש הממשלה ופנתה לבעל תפקיד בכיר והשניים ניגשו למנכ"ל. לדברי המקורות שנחשפו למקרה, השיחה הגיעה לטונים צורמים, ובשלב מסוים הסתערה נתניהו לעבר גרונר.

בראשית החודש חשף שאול אמסטרדמסקי בחדשות הערב בכאן 11 כי הרחק מעין הציבור, שורת פקידים בכירים מאוד נאלצו בשנים האחרונות לדון שוב ושוב בשאלות כמו האם לצבוע ולשייף את שולחן העץ בפטיו? האם לתקן כריות ישיבה שהתבלו? והאם לשלם לעובד שיפתח את השמשיות לפני שהמשפחה מגיעה הביתה? בדיוני הפורום, שאינו מן המניין, השתתפו בנוסף לגרונר כמה מהפקידים הבכירים ביותר בממשלה: ראש לשכת ראש הממשלה דוד שרן (שהוחלף בהמשך ביואב הורביץ), היועצת המשפטית של המשרד שלומית ברנע-פרגו, והחשבת הכללית באותה תקופה במשרד האוצר, מיכל עבאדי-בויאנג'ו.