נתיבי איילון וצומת עזריאלי נחסמו בגלל הפגנות נכים וקשישים

מארגני ההפגנה קוראים להשוות את הקצבאות לשכר המינימום, ונשאו שלטים נגד שר האוצר כחלון. בעקבות ירידה של מפגינים לכביש נוצרו עומסי תנועה כבדים
יובל אגסי ודניאל אלעזר
31 במאי 2018
19:25

עשרות נכים וקשישים הפגינו היום (חמישי) בתל אביב בדרישה להעלות את הקצבאות ולהשוותן לשכר המינימום. חלק מהמפגינים ירדו לכביש וגרמו לחסימה של צומת עזריאלי ושל נתיבי איילון מכיוון צפון לדרום. בעקבות כך, עומסי תנועה כבדים נגרמו במקום. התנועה חזרה לסדרה, לאחר שהמשטרה פינתה את המפגינים.


המפגינים מסרבים לקבל את ההסכמים שהושגו עד כה בין ארגוני הנכים והקשישים לממשלה, כאשר עיקר הביקורת מופנית נגד שר האוצר משה כחלון. על השלטים שנשאו חלק מהמפגינים נכתב: "קשישים ונכים בכחלון לא בוטחים" ו"הקשישים והנכים את 'כולנו' מפרקים".

בחודש פברואר האחרון מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק הממשלתית להעלאת קצבאות הנכים ל-3,700 עד 4,000 שקלים, בכמה פעימות, במסגרת הסכמים עם חלק מארגוני הנכים. המסגרת התקציבית הכוללת של כלל הפעימות היא 4.341 מיליארד שקלים.

למרות אישור החוק, בקרב אוכלוסיית הנכים נותרו רבים שהצהירו שבכוונתם להמשיך את המבאק בטענה שבחוק הוכנסו שינויים שאינם תואמים את הסיכומים מול הממשלה. קבוצת "הנכים הופכים לפנתרים" הודיעה אז על המשך המאבק.