אריה דרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בכיר בליכוד לכאן חדשות: "דרעי - חמור עם ארבעה מנדטים"

יו"ר ש"ס התייחס לבחירות לראשות עיריית ירושלים, שבהן הוא תומך במשה ליאון, ואמר כי "בירושלים יש לראש הממשלה את הקול שלו, והקולות של אשתו ובניו". לדברי הבכיר, ההתבטאות של שר הפנים הביאה את נתניהו לתמוך באלקין
מיכאל שמש
31 במאי 2018
21:17

בכיר בליכוד תקף היום (חמישי) בחריפות את יו"ר ש"ס אריה דרעי, על רקע המרוץ לראשות עיריית ירושלים. אותו בכיר אמר בשיחה עם חדשות הערב בכאן 11 כי "דרעי הוא חמור שיש לו ארבעה מנדטים ועוד שנייה הוא נמחק".


את הדברים אמר הבכיר מהליכוד, לאחר שיו"ר ש"ס התייחס בריאיון לרדיו "קול חי" לאפשרות שראש הממשלה בנימין נתניהו יתמוך בשר זאב אלקין בהתמודדות על ראשות עיריית ירושלים, נגד המועמד שבו תומכת ש"ס - משה ליאון. באותו ריאיון אמר דרעי: "לא מטריד אותי מה שראש הממשלה החליט. בבחירות הקודמות הליכוד הביא מנדט אחד לעירייה. לראש הממשלה יש את הקול שלו ואת הקולות של משפחתו בירושלים".

בתגובה לדברי דרעי, הבכיר מהליכוד אמר כי נתניהו לא תכנן לתמוך באלקין במרוץ לראשות עיריית ירושלים, אך החליט לעשות זאת בגלל האמירות של דרעי. "לנו יש 40 מנדטים, ואם אנחנו רוצים אנחנו יכולים להגיע ל-60. אך דרעי מזלזל בכוח של ראש הממשלה", דברי בכיר הליכוד.

מוקדם יותר היום הודיע השר להגנת הסביבה, ירושלים ומורשת ואיש הליכוד זאב אלקין על כוונתו להתמודד לראשות עיריית ירושלים. הודעת אלקין על החלטתו יצאה בטרם קיבל את תמיכתו הרשמית של נתניהו, אך ההערכה היא שהוא קיבל מראש הממשלה "אור ירוק" להתמודדות.

האזינו לריאיון עם זאב אלקין בכאן רשת ב':

בריאיון לתוכנית כאן הערב בכאן רשת ב' אמר אלקין: "קשה לי לראות אופציה שנתניהו לא יתמוך בי. "אני לא יכול לשבת על הגדר ולחכות שכולם יגידו לי שהם תומכים בי. החלטתי להתמודד וזהו. אפשר בפוליטיקה להיות אמיץ. עשינו סקרים בליכוד, ולפיהם אני המועמד המוביל. זה לא הגיוני שלא יהיה מועמד של הליכוד לראשות עיריית ירושלים. יש רוב של מצביעי ליכוד בירושלים".