תקיפת צה"ל, הלילה בעזה
צילום: אי-אף-פי

צה"ל תקף אתרי חמאס בעזה, כיפת ברזל יירטה 3 רקטות

חיל האוויר תקף הלילה והבוקר 15 יעדים ברצועה בתגובה לירי לעבר ישראל. בין היתר הותקפו מתחם צבאי ומתקנים של הכוח הימי של חמאס בצפון הרצועה. אזעקות צבע אדום נשמעו הלילה בעוטף עזה
כתבי כאן חדשות
03 ביוני 2018
06:29
עודכן ב 08:12

צה"ל תקף היום (ראשון) 15 אתרים של חמאס ברצועת עזה בתגובה לירי רקטות הלילה לעבר ישראל. באתרים שהותקפו שני אתרים לייצור ואחסון אמצעי לחימה ומתחם צבאי, ומתקנים של הכוח הימי בארגון. במהלך הלילה יירטה מערכת כיפת ברזל שלוש רקטות ששוגרו מרצועת עזה. איש לא נפגע. נשמעו אזעקות בשדרות, במועצה האזורית שער הנגב, באשכול, בחוף אשקלון ובשדות נגב. תושבי עוטף עזה הונחו לשמור על שגרה.


לפי דיווחים פלסטיניים מיירט של כיפת ברזל נפל בבית חאנון שבצפון רצועת עזה, מבלי שהתפוצץ. צוותי הנדסה של חמאס פעלו לפרק את הנפל. 

התקיפות בוצעו בתגובה לירי רקטות במוצאי שבת וכן לפי הודעת דובר צה"ל בעקבות "אירועי הטרור שהוביל ואפשר ארגון הטרור חמאס במהלך סוף השבוע, ובהם השלכת רימון ומטענים, ניסיונות לפריצת הגדר, פגיעה בתשתיות ביטחונית ושריפת שטחים על ידי עפיפוני ובלוני תבערה". 


שרידי רקטה שנורתה הלילה לעבר ישראל (צילום: שחף שושני)

עוד נכתב בהודעת דובר צה"ל כי "אירועי סוף השבוע הם המשך לניסיונות חוזרים ונשנים שמוביל ארגון הטרור חמאס להפוך את מרחב הגדר מעל ומתחת לקרקע לאזור לחימה, לבצע פיגועי טרור, לפגוע בתשתיות ביטחוניות ולסכן את חייהם של אזרחי ישראל וחיילי צה״ל.

בצה"ל הבהירו כי חמאס הוא האחראי למתרחש ברצועת עזה. "אם בחירתו היא להוסיף ולפעול בדרך הטרור במקום לפתור את מצוקותיהם של תושבי עזה הוא ימשיך לשלם על כך מחיר כבד שילך ויגבר כלל שיידרש".

מקורות פלסטינים דיווחו כי בין האתרים שהותקפו, מוצבים בשכונת שוג'אעייה שבמזרח העיר עזה ובמחנה הפליטים נוסייראת במרכז הרצועה.

בהכנת הידיעה השתתפו משה שטיינמץ, כרמלה מנשה, איציק זוארץ, גל ברגר ושמעון מיג'אן