השריפה סמוך לניר עם
צילום: אושרי צימר

פלסטינים חצו את הגדר בדרום הרצועה, הציתו אש ונמלטו

לפני שחזרו לשטח הרצועה, הציתו הפלסטינים אש סמוך למכולות של קבלו אזרחי. החל מהצהריים עפיפוני תבערה גרמו לשריפות בעוטף עזה, כשהמשמעותית ביותר היא בקיבוץ אור הנר, שם פועלים מטוסי כיבוי
איציק זוארץ ואסף פוזיילוב
03 ביוני 2018
12:09
עודכן ב 19:25

כמה פלסטינים חצו הערב (ראשון) את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. הם הציתו אש סמוך למכולות של קבלן אזרחי. לאחר מכן נמלטו חזרה לשטח הרצועה.

במקביל, גל של שריפות פקד היום את יישובי עוטף עזה בעקבות עפיפוני תבערה ששוגרו ברצועת עזה. השריפה המשמעותית ביותר היא בקיבוץ אור הנר, שם פועלים ארבעה מטוסי כיבוי כדי לכבות אותה. צוותי הכיבוי קרובים להשתלטות על האש, אך מתקשים לעשות זאת בגלל הרוחות. שריפות נוספות הוצתו גם בכיסופים, בקיבוץ ניר עם, באזור נחל עוז ובאזור יד מרדכי, שם הושגה שליטה על הלהבות.


מוקדם יותר הופסקה תנועת הרכבות במקטע אשקלון-נתיבות לזמן קצר בעקבות השריפה בקיבוץ ניר עם. בסוף השבוע פרצו דליקות בכמה מוקדים בעוטף עזה בעקבות עפיפוני תבערה. עשרות צוותי כיבוי פעלו לכבות את השריפות באזור. לפי הערכה ראשונית של מפקד כוחות הכיבוי בשטח, טפסר יגאל זוהר, בשמורה ובסביבתה נשרפו בין 2,000 ל-3,000 דונם של חורש טבעי, עצים וקוצים.


בכרמיה התקשו צוותי הכיבוי להשתלט על הלהבות בשל הרוחות החזקות. במקביל, שריפה פרצה סמוך לקיבוץ בארי. ארבעה צוותי כיבוי פעלו במקום. שריפה נוספת פרצה גם ביער כיסופים, כוחות הכיבוי הצליחו להשתלט על האש.

ביום שישי הוצתו כמה שדות בעוטף עזה, כשבמקביל הפגינו יותר מ-3,000 פלסטינים בחמישה מוקדים לאורך הגבול עם רצועת עזה. המתפרעים יידו אבנים והבעירו צמיגים. צה"ל השתמש באמצעים לפיזור הפגנות. 

תגיות:
שריפה