בנימין נתניהו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

נתניהו על הטענות שביקש להאזין: "המוסד אינו ארגון פשע"

ראש הממשלה הגיב בפתח הישיבה השבועית לתחקיר "עובדה", שלפיו הוא פנה לראש השב"כ לשעבר כדי להאזין לרמטכ"ל ולראש המוסד: "המוסד עושה מלאכת קודש במאבק נגד הטרור, כולנו מצדיעים לו"
מיכאל שמש
03 ביוני 2018
12:10

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב היום (ראשון) פעם נוספת לתחקיר שפורסם בתוכנית "עובדה", ושבו נטען כי הוא ביקש מראש השב"כ לשעבר יורם כהן להתקין האזנה בטלפונים של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ וראש המוסד לשעבר תמיר פרדו. "אני מבקש להבהיר – המוסד אינו ארגון פשע", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה שבועית. "הוא ארגון מפואר שעושה מלאכת קודש במאבק נגד הטרור וכנגד איומים אחרים על מדינת ישראל, וכולנו מצדיעים לו".

היום התייחס גם ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי לפרסום ב"עובדה", והעריך כי נתניהו לא ביקש את המיוחס לו. "קשה לי להאמין שראש הממשלה ביקש להאזין לראשי מערכת הביטחון. אני הייתי מסרב", אמר פרי בריאיון לקלמן-ליברמן בכאן רשת ב'. הוא הוסיף: "אני לא רואה ראש שב"כ שהיה מסכים לעשות זאת".

האזינו לריאיון עם יעקב פרי בקלמן-ליברמן:

פרי אמר כי בתפקידו הוא לא התבקש להאזין לראשי מערכת הביטחון, אך הסביר: "חדשות לבקרים יש במדינת ישראל פרויקטים סודיים ביותר, וזה בהחלט לגיטימי וקרה גם בתקופת כהונתי, שראש הממשלה מבקש להדק ולהקדיש יותר תשומת לב לחומר המודיעיני בנושא מסויים כדי לוודא שאין איזושהי דליפה או חריגה. זה לגיטימי וקורה מדי פעם".

"אני לא מאמין שראש הממשלה הורה להטיל האזנות על אנשים ספציפיים, כי עצם מינויים לתפקיד מראה על רמת האמון ורמת המקצועיות המאוד גבוהה שלהם", העריך ראש השב"כ לשעבר. "בהחלט ייתכן מצב שבשיחות השבועיות ובפגישות המאוד תכופות בין ראש ממשלה לראש שב"כ, ישנה שיחה חופשית על אותם פרוייקטים ומבצעים שהשתיקה יפה להם".

בתחקיר ששודר ביום חמישי האחרון בתוכנית "עובדה" בערוץ 12, נטען כי נתניהו ביקש מראש השב"כ לשעבר, יורם כהן, להתקין האזנה בטלפונים של הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, וראש המוסד לשעבר, תמיר פרדו. עוד נאמר כי ראש הממשלה הציג את הבקשה בפני כהן בימיו הראשונים כראש השב"כ, וכהן סירב לבקשה ואף היה נסער ממנה.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה לאחר שידור התחקיר: "ראש הממשלה נתניהו מעולם לא ביקש להאזין לרמטכ״ל ולראש המוסד. זהו שקר מוחלט".