בניין עיריית חדרה
צילום: דף הפייסבוק של עיריית חדרה

החשד לשחיתות בעיריית חדרה: הוארך מעצרו של ראש העיר

בית המשפט האריך בשבעה ימים את מעצרו של צבי גנדלמן, החשוד בשוחד בחירות ועבירות נוספות. מעצרם של ראש לשכת ראש העיר, אורלי נגר, וקבלן שהיה בעברו בכיר בעירייה הוארך גם הוא. השופט גיא אבנון: חומר החקירה כולל ראיות לשיבוש הליכי החקירה עבור חלק מהחשודים
רועי ינובסקי
04 ביוני 2018
16:25
עודכן ב 17:06

בית המשפט השלום בראשון לציון האריך היום (שני) בשבעה ימים את מעצרו של ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן, בשבעה ימים. הוא חשוד בעבירות שוחד בחירות, קבלת דבר במרמה, סיוע לקבלת דבר מרמה  והפרת אמונים. כמו כן, הוארך מעצרם גם של שני חשודים נוספים, ראש לשכת ראש העיר, אורלי נגר, וקבלן שהיה בעברו בכיר בעירייה ושמו טרם הותר לפרסום.

עורך הדין ליאור אפשטיין, המייצג את גנדלמן, ציין בדיון את מועד הבחירות הקרב והגיש לבית המשפט זיכוי מקובלנה פלילית שהגישה נגדו חברת מועצה. השופט גיא אבנון אמר בתגובה כי אם הוא היה חושב שמדובר בחומרים הנובעים מאנשים שלא מרוצים מתפקוד ראש העיר, הוא לא היה מגיע להארכת מעצר. 

השופט גיא אבנון ציין כי חומר החקירה מבוסס על חומרים רבים שנאספו לאורך חודשים, כולל ראיות לשיבוש הליכי החקירה עבור חלק מהחשודים. בהמשך יובא להארכת מעצר ראש עיריית חדרה, צבי גדלמן, החשוד בשוחד בחירות.

הבוקר עצרה המשטרה את גנדלמן. על פי החשד, הוא קידם עניינים של קבלן בתמורה לשוחד. בנוסף לגנדלמן, הבוקר נעצרו גם נהג, ראש לשכה וקבלן מוכר שהיה בעבר בכיר בעירייה לחקירה באזהרה בחשד לשחיתות. שני חשודים נוספים עוכבו בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים, עבירות מס וכן עבירות נוספות. 

עורך דינו של גנדלמן, ליאור אפשטיין, התראיין היום לתכנית "בחצי היום" בהגשת אסתי פרז בכאן רשת ב', ואמר כי "חובה לחקור וחובה לבדוק", אך עם זאת, טען כי "האוטומטיות של מעצר ויצירת הדהוד תקשורתי לא בהכרח נכונות לנו כחברה".

"שום אדם אינו מעל החוק", אמר גנדלמן, "השאלה הקשה היא טיב המכשירים והכלים של חקירה. כרגע כל פרסום הוא מידע מחושב וקמצני, בין שהוא מגיע מהסניגור, הדוברות החקירתית או מעיתונאים". אפשטיין הוסיף כי "במקום שהתשובה תלויה בניתוח משפטי, לא בטוח שמעצר הוא כלי שמשרת פתרון נכון לציבור. אזרחי המדינה ותושבי העיר הם בעלי המניות האמיתיים וכלפיהם חלה החובה, ולהם הסמכות לבחור ולהחליט".

ממפלגת "יש עתיד" נמסר בתגובה למעצרו של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, המשתייך למפלגה, כי "הנוהל ביש עתיד חד וברור - איש ציבור שנפתחה נגדו חקירה פלילית ישעה את עצמו מכל תפקידיו באופן מיידי וחברותו במפלגה תופסק עד לבירור העניין. אנחנו מקווים שהחשדות יתבררו כשווא".