צילום: אי-פי

משרד האוצר האמריקני: איראן שילשה את התמיכה הכספית בחיזבאללה

לפי גורם במשרד, התמיכה של טהראן בארגון הטרור השיעי עומדת על 700 מיליון דולר בשנה. סגנית שר האוצר האמריקני לנושאי טרור גינתה את משטר האייתוללות: "איראן תומכת בפעילות לא חוקית"
יותם רוזנוולד
05 ביוני 2018
22:50

משרד האוצר האמריקני אמר הערב (שלישי) כי איראן שילשה את תמיכתה הכספית בחיזבאללה, וכי לפי הערכות אמריקניות, היא מעבירה במהלך השנה כ-700 מיליון דולר לארגון הטרור הלבנוני. סגנית שר האוצר האמריקני לנושאי טרור, סיגל מנדלקר, גינתה את התנהלות הממשל האיראני ואת "תמיכתו בפעילות לא חוקית ובפעילות טרור".

לפני כארבעה חודשים התייחס הרמטכ"ל גדי איזנקוט פעם נוספת לאיום הנשקף מחיזבאללה בלבנון, והאשים את הארגון השיעי בהפרת החלטות מועצת הביטחון של האו"ם. בנאום שנשא בטקס לציון 21 שנים לאסון המסוקים, ונערך בבית הספר "הר וגיא" שבגליל העליון, אמר איזנקוט כי בצה"ל "יודעים שמבעד לשקט בגבול ממתינים לנו אתגרים רבים".

"חיזבאללה שומר על נוכחות צבאית באזור ומחזיק במערכות נשק. הוא מתעצם ביכולותיו הצבאיות", אמר איזנקוט. עוד הוא הצהיר כי "מול האיומים הללו, צה"ל פועל יום ולילה כדי להבטיח את המוכנות וההרתעה. נעשה כל שיידרש כדי לשמור על הגבול הצפוני בטוח ושקט ולשמר את המוכנות".

"האתגר שלנו הוא להיות מוכנים ולהעמיק את הידע על האויב", המשיך הרמטכ"ל. "עלינו לצמצם את יכולותיו ולהעריך ככל שניתן את המצירות הביטחונית הטובה שנמשכת 11 שנים, ומשרתת את האוכלוסיות משני צדי הגדר". איזנקוט סיכם: "אני משוכנע בעליונות הצבאית שלנו, באיכות המפקדים והלוחמים וביכולתם להשיג ניצחון בעת מלחמה ולקבוע תוצאה גבוהה וכואב לאויב".