שוטר בבניין עיריית חדרה
צילום: פלאש 90

פרסום ראשון: המשטרה הקליטה את ראש עיריית חדרה במשך שנה

מצלמה ואמצעי האזנה שהותקנו בלשכתו של צבי גנדלמן תיעדו פגישות ושיחות שקיים עם אנשי לשכתו, והם שהובילו למעצרו
רועי ינובסקי
06 ביוני 2018
13:11

יומיים לאחר פרסום החשדות נגדו בגין קבלת שוחד, היום (רביעי) פורסם לראשונה בכאן רשת ב' כי המשטרה התקינה מצלמה ואמצעי האזנה בלשכתו של ראש עיריית חדרה, צבי גנדלמן, במשך כשנה. בין השאר, הוקלטו שיחות שקיים ראש העיר עם אנשי לשכתו. התיעוד והמידע שנאסף בזכות ההקלטות הם שהובילו למעצרו.

בחודשים האחרונים ניהלה המשטרה מעקב צמוד אחר המשא ומתן הקואליציוני שניהל ראש העיר לקראת הבחירות, בתיווכו של הקבלן החשוד בפרשה סמי לוי. תוך כדי החקירה הסמויה, נאספו ראיות שיש בהן כדי להוכיח הסכם בין גנדלמן ללוי – היתרי בנייה, תמורת גיוס קולות ותפירת דילים פוליטיים. גנדלמן טוען כי מדובר במשא ומתן פוליטי, המקובל לדבריו בכל עיר.

ביום שני האריך בית משפט השלום בראשון לציון את מעצרו של ראש עיריית חדרה בשבעה ימים. במשטרה מייחסים לו עבירות של שוחד בחירות, קבלת דבר במרמה, סיוע לקבלת דבר מרמה  והפרת אמונים. כמו כן, הוארך מעצרם גם של שני חשודים נוספים בפרשה: ראש לשכת ראש העיר, אורלי נגר, וסגן ראש העיר לשעבר הקבלן סמי לוי.

לוי כבר נחקר בעבר בפרשה שבה היה חשוד ראש העיר הקודם והתיק נגדו נסגר. ב-2011 הוא הורשע בהסדר טיעון בעבירות מין, מרמה והפרת אמונים ושימוש לרעה בכח המשרה, ונגזרו עליו חצי שנות עבודות שירות. 

פרקליטו של לוי, עו"ד מירון רוזנטל, אמר על החשדות נגדו בפרשת השחיתות בחדרה כי ״לאחר ששקלנו את צעדנו ואת הסיכוי להצלחת הערר, הגענו להחלטה שלא להגיש ערר בכל הקשור לפרסום שמו של מרשי".