רון חולדאי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

חולדאי נגד רגב: "עדיף שהמדינה לא תתערב באירוויזיון"

ראש עיריית תל אביב הגיב בכאן רשת ב' לקביעתה של שרת התרבות שהאירוויזיון צריך להתקיים רק בירושלים - או שלא ייערך בישראל: "הגיע הזמן שנתגבר ונפסיק להיות קטנוניים". השר קרא: "לא תהיה התערבות פוליטית באירוויזיון"
שלום קיטל ונעמה סיקולר
07 ביוני 2018
13:44

ראש עיריית תל אביב רון חולדאי הגיב הבוקר (חמישי) לקביעתה של מירי רגב כי יש לקיים את האירוויזיון בירושלים, או לא לקיימו בישראל כלל. בריאיון לכאן רשת ב', אמר חולדאי לשלום קיטל ונעמה סיקולר כי עדיף שהמדינה לא תתערב בענייני האירוויזיון.

"עניין ירושלים הוא ענין שאין עליו מחלוקת במדינת ישראל. כל אזרחי מדינת ישראל רואים את ירושלים כבירתנו וכעיר קודשנו. הוויכוחים הפוליטיים הם קשקוש, זו הבירה. הגיע הזמן שנתבגר ונפסיק להיות קטנוניים", אמר חולדאי. "עובדה שכשהשגרירויות היו בתל אביב, כל שנה הייתי אומר להם שנה הבאה בירושלים הבנויה".

האזינו לריאיון עם רון חולדאי: 

חולדאי התייחס לנושא האירוויזיון והוסיף: "עדיין, בשום מדינה הממשלה לא מתערבת באירוויזיון. זה אירוע של ארגוני שידור שאין להם בכלל קשר לסיפור. עדיף שהמדינה תתערב פחות בדברים האלה, במיוחד במציאות פוליטית מאוד בעייתית של BDS".

בתוך כך, שר התקשורת איוב הבטיח שלא תהיה התערבות פוליטית באירוויזיון ואמר כי "לממשלה ולי באופן אישי אין שום כוונה פוליטית סביב קיום האירוויזיון בישראל. אנחנו נפעל לפי הנחיות כפי שקבע איגוד השידור האירופי. האירוויזיון יתקיים בישראל, מבחינתו זה קודם קודשים. אני לא אתן לשום גורם בכך".

חברת הכנסת שלי יחימוביץ' הגיבה גם היא לדבריה של מירי רגב, לאחר ביטול המשחק נגד ארגנטינה. היא אמרה לשלום קיטל ונעמה סיקולר כי "זה אירוע קשה לישראל שפוגע עמוקות במעמדה של ירושלים ומהווה מדרון חלקלק, ואזהרה לבאות שאם זה ימשך כך גם האירוויזיון לא יתקיים בישראל. רג'וב צריך לשלוח למירי רגב זר פרחים זה הפך לאירוע פריימריז של פוליטיקאית שלקחה כסף מכספי מדינה כדי לקיים את האירוע הזה ולקבל פוטו-אופ עם מסי".

האזינו לריאיון עם ח"כ שלי יחימוביץ':

שרת התרבות מירי רגב אמרה היום לכאן רשת ב' כי יש לקיים את תחרות האירוויזיון בשנה הבאה בירושלים, או לא לקיימה בישראל כלל. היא התייחסה לסערת ביטול המשחק עם ארגנטינה וציינה כי היא שמחה שמבקר המדינה ירחיב את בדיקתו לגבי התנהלות משרדה באשר לארגון המשחק. "למדינת ישראל יש את הזכות לקבוע איפה לארח את האירוויזיון", טענה השרה. "לדעתי, אם האירוויזיון לא יהיה בירושלים - לא נכון לארח אותו בארץ ולהשקיע בו 50 מיליון שקלים מכספי הציבור".

הריאיון המלא עם השרה מירי רגב: