ראש הממשלה, בנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו ייחקר מחר: אין "ראיית זהב" לקשר של שוחד עם אלוביץ'

אחרי הפוגה של שלושה חודשים, ראש הממשלה צפוי להישאל בחקירה במעונו על עדויות וראיות חדשות בנוגע לקשר עם בעל השליטה בבזק • דמות חדשה המוגדרת משמעותית צפויה להעיד בקרוב בתיק 2000
רועי ינובסקי
11 ביוני 2018
20:30

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, צפוי להיחקר מחר (שלישי) במעונו לאחר שלושה חודשים של הפוגות בחקירותיו. מי שיחקרו את נתניהו הם אנשי היחידה הארצית לאכיפה כלכלית בלהב 433 (היאל"כ), החוקרת את תיק בזק, ולכן ההערכה שהוא יישאל על תיק זה.


בחודשים האחרונים אספה המשטרה חומרים רבים מעדי המדינה בתיק. ואולם, ככל הידוע, אין בחומרים אלו הקלטה של נתניהו או "ראיית זהב" הקושרות את ראש הממשלה עצמו לקשר השוחדי לכאורה עם בעל השליטה בבזק לשעבר, שאול אלוביץ'.

יחד עם זאת, המשטרה מתבססת על ראיות חזקות לקשר אינטנסיבי בין סביבת נתניהו, רעייתו ועדי המדינה, לאלוביץ' ורעייתו, במחצית הראשונה של 2015- מועד אישור עסקת בזק-יס. ראיות אלה מעידות לכאורה כי תניהו עצמו היה חלק מעסקת תן-וקח מול אלוביץ'.

במקביל, היחידה הארצית לחקירות הונאה מקיימת השלמות חקירה בתיק 2000 בהנחיית הפרקליטות, בין היתר לנוכח חומרים שמסר עד המדינה. במסגרת אותן השלמות, ייחקר ביום חמישי שוב יוזם חוק ישראל היום, ח"כ איתן כבל, וגם דמות נוספת נוספת ששמה לתה בהשלמות החקירה שצפויה בשלב זה להעיד.