צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

סייעת מגבעתיים חשודה בהתעללות; השופט: "תיעוד המעשה מזעזע"

הסייעת ליהיא בן דניאל בת ה-23 חשודה שהתעללה במשך תקופה ארוכה בתינוקות בני שנתיים ושלוש. בית המשפט האריך את מעצרה בארבעה ימים. במשטרה אמרו בדיון בבית המשפט כי הוא הודתה במעשה
דניאל אלעזר
12 ביוני 2018
13:57

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שלישי) בארבעה ימים את מעצרה של סייעת בגן ילדים פרטי בגבעתיים, ליהיא בן דניאל בת 23, החשודה שהתעללה בתינוקות. המשטרה מייחסת לה תקיפה של חסר ישע ואי דיווח. השופט עלי מסראווה אמר בדיון כי לפי תיעוד מצולם מהזירה, שאותו הציגה המשטרה, "מדובר בסרטון מזעזע - לא פחות".

נציג המשטרה אמר בדיון היום כי "מדובר בחשודה שלאורך תקופה ביצעה מעשה התעללות חמורים בקטינים בני שנתיים-שלוש. המשטרה אספה ראיות כולל ראיות מדעיות שמוכיחות חד משמעית את מעורבותה של החשודה במיוחס לה". לדברי הנציג, החשודה קשרה את עצמה למקרה בזמן המעצר.

מהעדויות שנאספו, כולל עדות הסייעת, עולה חשד למספר אירועים לאורך תקופה. בנוסף, נחקרו בעלת הגן וסייעות אחרות. עיקר החקירה מתמקד באלימות של הסייעת כלפי בני שנתיים ושלוש. משהגיעה לתחנת המשטרה, היא התעלפה ופונתה לטיפול רפואי. 

אתמול הוגשה תלונה במשטרת ישראל בגין חשד להתעללות בקטינים בגן הילדים בגבעתיים. משטרת ישראל פתחה בחקירה במהלכה נחקר צוות הגן ונגבו עדויות נוספות.

אתמול הורה שר העבודה והרווחה, חיים כץ, לסגור את הפעוטון "מאשה והדב" בפתח תקווה, בו מתה התינוקת יסמין וינטה, באשמת התעללות של סייעת. עוד הנחה כץ את גורמי המקצוע החינוכיים והטיפוליים במשרד לבדוק את המחדלים שהובילו למקרה הנורא מכל.

הסייעת המואשמת בהריגת הפעוטה בפתח תקווה, אינה סקיבנקו, התמודדה בעבר עם מצב דומה. בכאן חדשות פורסם לראשונה כי בחודש יוני 2016 הגישו הוריו של פעוט תלונה נגד סקיבנקו על אלימות קשה. לטענתם, הסייעת תקפה את בנם, בן פחות משלוש, באמצעות חפץ בראשו וגרמה לו נזק. הפרקליטות סגרה אז את התיק מחוסר ראיות.