צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ההתעללות בגן בגבעתיים: גם הגננת נעצרה

בית משפט השלום בתל אביב האריך בשלושה ימים את מעצר הגננת בת ה-66. במהלך הדיון, הציגה המשטרה תיעוד שלה סוטרת לתינוקות. עוד לפני שנעצרה, היא הודתה בפני הורים לילדי הגן כי המעשים היו "מעידה חד פעמית" בגלל מצבה הנפשי. אתמול הוארך מעצר הסייעת ליהיא בן דניאל בפרשה
דניאל אלעזר
13 ביוני 2018
10:52

התפתחויות נוספות בפרשת ההתעללות בגן ילדים בגבעתיים: אחרי מעצר הסייעת ליהיא בן דניאל בת ה-23, היום (רביעי) נודע כי המשטרה עצרה גם את הגננת בגן, בת 66, בחשד להתעללות בילדים. בית משפט השלום בתל אביב האריך בשלושה ימים את מעצרה.

במהלך הדיון, הציג נציג המשטרה לשופט שני סרטונים שבהם נראה הגננת סוטרת ומטיחה את הפעוטות. היא הודתה במעשים במהלך חקירתה ואף עומתה עם שתי סייעות אחרות שעבדו בגן. עוד נודע היום כי עוד לפני שנעצרה, הגננת התוודתה בפני ההורים על ״מעידה החד פעמית״, וטענה שהדבר נעשה בשל מצבה הנפשי. בעקובת המעשה, היא התפטרה.

אתמול הוארך מעצרה של סייעת בגן, ליהיא בן דניאל, בגין חשד דומה. מהעדויות שנאספו, כולל עדות הסייעת, עולה חשד למספר אירועים לאורך תקופה. בנוסף, נחקרו בעלת הגן וסייעות אחרות. 

נציג המשטרה אמר בדיון בבקשת הארכת מעצרה של הסייעת אתמול כי "מדובר בחשודה שלאורך תקופה ביצעה מעשה התעללות חמורים בקטינים בני שנתיים-שלוש. המשטרה אספה ראיות כולל ראיות מדעיות שמוכיחות חד משמעית את מעורבותה של החשודה במיוחס לה". לדברי הנציג, החשודה קשרה את עצמה למקרה בזמן המעצר.