שרת המשפטים, איילת שקד
צילום: אלינסון גרשון, פלאש 90

שקד לכאן רשת ב': "הקנסות לצרכני זנות - אמירה ערכית ומוסרית"

שרת המשפטים התייחסה לתזכיר החוק החדש שהוצג היום בכנסת: "הליכים מנהליים יעילים יותר מהליכים פליליים ארוכים ומסורבלים". על מתווה חוק הגיוס: "הוא מאוזן ונכון, לא אפשרי להגיע לשיוויון"
בחצי היום
13 ביוני 2018
12:47

שרת המשפטים, איילת שקד, אמרה היום (רביעי) בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' כי תזכיר הצעת החוק להטלת קנסות על צרכני זנות מהווה "אמירה ערכית ומוסרית". עוד אמרה שקד כי הליכים מנהליים עדיפים ויעילים יותר על פני הליכים פליליים.

"מה שחשוב במהלך זו גביית נורמה ערכית, מוסרית וחינוכית - שבישראל זנות מחוץ לחוק. אני מאמינה שהקביעה הזו תצמצם את התופעה", טענה השרה. היא הוסיפה כי המתווה של קנסות טוב יותר מההליך הפלילי, מכיוון שמדובר ב"כלי יעיל יותר מההליכים הפליליים הארוכים והמסורבלים".

שקד הוסיפה: "אכיפה עצמה לא מספיקה. אני מגייסת משרדי ממשלה שונים להשתתף בהחלטת ממשלה שתביא לצמצום התופעה. קודם כל חינוך. חשוב להתחיל עם זה בבתי הספר, בצבא ומול סטודנטים. צריך גם הירתמות של משרד הרווחה להקמת ארגוני סיוע באופן נרחב ושהמדינה תיקח על כך אחריות".

האזינו לריאיון עם השרה שקד בכאן רשת ב':

שרת המשפטים התייחסה גם למתווה חוק הגיוס שפרסם משרד הביטחון: "המתווה מאוזן והושקעה בו מחשבה רבה. הצוות של משרד הביטחון שמע את כולם. לדעתי החוק הזה יעמוד בבג"ץ".

שקד אמרה עוד כי "אין שיוויון בכל מה שנוגע לגיוס. מי שחושב שיגיע לשיוויון, טועה. יש חייל שמשרת בקריה ויש חייל שמשרת ב'גולני'. צריך לנסות לצמצם את אי-השוויון, ולעבוד בסביבה ריאלית ולא אידיאלית. החוק הזה יעלה את כמות המתגייסים החרדים בתהליך הדרגתי. צריך להיות חכם ולא צודק".

הבוקר הציגה שרת המשפטים בוועדה לקידום מעמד האשה של הכנסת את תזכיר החוק שהיא מקדמת להטלת קנסות מנהליים על צרכני הזנות, זאת במקום נקיטת הליך פלילי נגד הצרכנים. החוק יכנס לתוקף שנה לאחר שיאושר.

לפי תזכיר החוק, הקנס שיוטל על צריכת זנות יהיה בגובה של 1,500 שקל. עבירה חוזרת שנעברה בתוך שלוש שנים מהעבירה הראשונה תוביל לקנס בסכום של 3,000 שקל. מי שקיבל את הקנס יוכל לשלם, להגיש בקשת ביטול או להגיש בקשה להישפט. ככל שבית המשפט יחליט שהעבירה אכן נעברה, הוא יהא רשאי להגדיל את גובה הקנס עד לסכום של 14,400 שקל.

תגיות:
זנות