ג'יבריל רג'וב
צילום: פלאש 90

הליך משמעתי בפיפ"א נגד רג'וב בשל התבטאויותיו לפני המשחק נגד ארגנטינה

התאחדות הכדורגל העולמית אימצה את ההצעה הישראלית, בעקבות קריאות רג'וב לשרוף חולצות של מסי. כמו כן, נדחתה הצעה פלסטינית להשעות מפיפ"א מדינות בהן יש הפרת זכויות אדם
ליאן וילדאו
13 ביוני 2018
14:03

פיפ״א עדכנה היום (רביעי) את ההתאחדות הישראלית לכדורגל כי תפתח בהליך משמעתי נגד נשיא ההתאחדות הפלסטינית, ג׳יבריל רג׳וב, בעקבות התבטאויות מסיתות שלו טרם המשחק שהיה אמור להיערך בין נבחרת ישראל לנבחרת ארגנטינה בירושלים.

הטענה על כך שאיומים מצד גורמים פלסטיניים הם שגרמו לביטול המשחק עלתה הן מצד ההתאחדות הישראלית והן מצד ההתאחדות הארגנטנאית. בין השאר, רג'וב קרא לפני המשחק לשרוף חולצות של מסי והשווה את הנעשה בישראל לאירופה בשנות ה-30' של המאה הקודמת.


יו"ר ההתאחדות עופר עיני אמר לאחר ביטול המשחק בין ישראל לארגנטינה כי "הפעם הזו לטעמי רג'וב חצה את הקו האדום. לא יכול להיות שיו״ר התאחדות - שחברה בפיפ"א - קורא לכל הערבים בעולם לשרוף חולצה של שחקן כדורגל. אני שומע ריקושטים שאיימו על משפחות של שחקנים ועל שחקנים עצמם, ואני מקבל ריקושטים שהביטול, אם יהיה כזה, נובע מהחשש של השחקנים מהאיומים".

יו"ר ההתאחדות לכדורגל הוסיף: "הדגשתי את הנושא הזה בפני נשיא פיפ"א ואנחנו אמורים בשעות הקרובות להוציא תלונה רשמית לארגון על ההתנהלות הזאת. זה מתחיל במשחק נגד ארגנטינה ואם זה יהפוך להיות שיטה לאיים על שחקנים, פיפ"א לא תוכל לעמוד מנגד. הכוונה לפגוע במדינה דרך הכדורגל וכל התירוצים על 'משחק בירושלים או לא' - יש סיפר שהוא מעבר".

כמו כן, קונגרס פיפ״א דחה את ההצעה של ההתאחדות הפלסטינית להטיל סנקציות ולהשעות מפיפ״א התאחדות שבמדינתה יש הפרה של זכויות אזרח. מועצת פיפ״א קבעה כי סעיפים דומים כבר נכללים בתקנוני הארגון ולכן ההצעה הפלסטינית מיותרת. 82% התנגדו ו-18% תמכו בהצעה.