שדה התעופה האזרחי שדה דב
צילום: משה שי, פלאש 90

תל אביב מקדמת תכנית חלופית לשדה דב: יפעל במתכונת מצומצמת

הוועדה המקומית תדון בשבוע הבא בתכנית שתכלול שדה תעופה עירוני על שטח קטן יותר. לצדו יפעלו אזורי מגורים, מסחר ומלונאות, שיוקמו בשטח שיתפנה מזרחית למסלול הקיים כיום
שרון עידן
13 ביוני 2018
16:24

עיריית תל אביב-יפו הודיע היום (רביעי) על קידומה של תכנית חלופית לפינוי שדה התעופה שדה דב. הוועדה המקומית תדון בשבוע הבא בתכנית הכוללת הקמת שדה תעופה אזרחי לצד רובע מגורים. על פי התכנית יישאר שדה התעופה במקומו הנוכחי אך היקפו יצומצם, ולצדו, ממזרח למסלול הצבאי הקיים, יוקצה שטח לבנייה למגורים של כ-8,000 יחידות דיור וכ-300 קמ"ר של שטחי תעסוקה, מסחר ומלונאות. התכנית החלופית הוצעה כדי לאפשר לממש את ההתחייבות כלפי בעלי הזכויות הפרטיים בשטח.

הדמיה של התכנית החלופית (משרד אדריכלים - בר לוי דיין אדריכלים ומתכנני ערים)

ראש העיר רון חולדאי אמר כי סגירת שדה דב, שכל גורמי המקצוע מתנגדים לה, תהיה חיסול התעופה הפנימית במדינת ישראל והנחתת מכת מוות על העיר אילת. "ניתן לעצור את האיוולת. יש היתכנות להשארת השדה ולפיצוי בעלי הקרקע. כפי שהבטחנו ביצענו עבודה תכנונית מקיפה ומפורטת שמובאת כעת בפני הוועדה המקומית. לפי התוכנית ניתן לבנות אף יותר ממה שנדרש לפיצוי בעלי הקרקע תוך השארת השדה האזרחי ושיפור השירות בו".

התכנית מתפרשת על פני כ-1,450 דונם והיא מחולקת לחמישה מרחבים: שדה תעופה אזרחי, אזור רצועת החוף ופארק חופי, וכמה אזורים למגורים, מסחר, תעסוקה, שטחי ציבור, משרדים ומלונאות.

תגיות:
שדה דב