ליברמן ואיזנקוט
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פרסום ראשון: ליברמן ואיזנקוט הסכימו שברצונם להשאיר את וינטר בצה"ל

שר הביטחון לכאן חדשות: הצעתי לרמטכ"ל שנמצא תפקיד פיקודי ראוי למח"ט גבעתי לשעבר, והוא תמך בעצתי. על פי הערכות, אם צה"ל ימצא תפקיד שמתאים לכישוריו ולמעמדו של הקצין - הוא יישאר בצבא ולא יפרוש
רועי שרון
14 ביוני 2018
20:28

הרמטכ"ל גדי איזנקוט ושר הביטחון אביגדור ליברמן שוחחו היום (חמישי) והסכימו על רצונם להשאיר את תא"ל עופר וינטר בצה"ל, לאור אי קידומו בסבב המינויים האחרון שנערך בשורות הצבא. בחדשות הערב פורסם כי בשיחה שגרתית בין השניים, העלה ליברמן את עניין הקפאת הקידום של מח"ט גבעתי לשעבר.


שר הביטחון הציע לאיזנקוט למצוא תפקיד פיקודי ראוי לוינטר, על מנת להשאירו בצבא. בשיחה עם כאן חדשות, אמר ליברמן כי הרמטכ"ל תומך בעצתו, וכי גם איזנקוט עצמו מעדיף לגרום לו להישאר. על פי הערכות, אם צה"ל ימצא תפקיד שמתאים לכישוריו ולמעמדו של הקצין - הוא יישאר בצבא ולא יפרוש. ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקש למנות את וינטר למזכירו הצבאי, אך הרמטכ"ל הסתייג מן ההצעה.

וינטר שימש כמפקד חטיבת גבעתי במהלך מבצע צוק איתן ב-2014, אז כתב למפקדי היחידה "דף מפקד לקרב" שעורר מחלוקת, בו קרא להם להילחם בשם הדת. "ה' אלקי ישראל היה נא מצליח דרכינו, אשר אנו הולכים ועומדים להילחם למען עמך ישראל כנגד אויב המנאץ שמך", כתב המח"ט.