צילום: אי-פי

גננת מרמת גן נעצרה בחשד להתעללות בילדים

הגננת בת ה-36 נעצרה בתום חקירה סמויה של המשטרה, שנפתחה בעקבות תלונה שהוגשה נגדה. בחקירתה הוצגו בפניה סרטונים המתעדים את התנהגותה, והיא הודתה והביע צער על המעשים. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרה בשלושה ימים
דניאל אלעזר
15 ביוני 2018
10:28
עודכן ב 11:27

סיגל אלקיים בת ה-36, שעובדת כגננת ברמת גן, נעצרה אתמול (חמישי) בחשד להתעללות בילדים. המשטרה פתחה בחקירה סמויה שהובילה למעצרה של החשודה, לאחר שהוגשה תלונה בנושא. בית משפט השלום בתל אביב האריך היום את מעצרה בשלושה ימים.

הודתה במעשים לאחר שהוצגו בפניה חומרי חקירה. הגננת סיגל אלקיים (צילום: מתוך פייסבוק)

בחקירתה הוצגו בפני אלקיים סרטונים המתעדים אותה מתנהגת באגרסיביות כלפי כמה ילדים בגן, כשהיא מושכת ודוחפת אותם. היא הודתה במעשים והביעה צער. הגננת, שעובדת בגן כבר שמונה שנים, גם אמרה בחקירה כי אם הייתה רואה תיעוד של מישהו אחר עושה את אותם מעשים, הייתה חושבת שמדובר במפלצת.

סייעת שעבדה בגן מסרה עדות במשטרה על כך שאלקיים נהגה באגרסיביות כלפי הילדים. פרקליטה של הגננת, עו"ד נס בן נתן, אמר: "החשודה נעצרה בחשד להתעללות בחסר ישע. הציגו לה חומרי חקירה והיא הודתה והביע צער על הדברים. היא קידמה את החקירה ומשתפת פעולה באופן מלא".

שר העבודה והרווחה חיים כץ הודיע השבוע שסיים לגבש הצעה לקידום תזכיר חוק לפיקוח על מעונות היום לתינוקות ופעוטות. כץ יבקש להעלות את הנושא לדיון הממשלה כבר בישיבתה הקרובה ביום ראשון. אם יאשר האוצר את ההצעה - יעלה החוק לקריאה ראשונה במליאת הכנסת כבר בשבוע הקרוב.

חוק הפיקוח יקבע הסדר חוקי חדש וכולל לרישוי של מעונות יום לפעוטות בגילים 0-3 ולפקח על פעילותם. מטרתו של החוק להגן על שלומם והתפתחותם התקינה של פעוטות ולהבטיח את זכויותיהם וכבודם של וכן מתן תנאים נאותים וסביבה טיפולית-חינוכית הולמת ומילוי צורכיהם הפיזיים, הרגשיים, החברתיים והחינוכיים.      

ביום שלישי האחרון הוארך בארבעה ימים מעצרה של סייעת בגן ילדים פרטי בגבעתיים, ליהיא בן דניאל בת 23, החשודה שהתעללה בתינוקות. המשטרה מייחסת לה תקיפה של חסר ישע ואי דיווח. המשטרה עצרה גם את הגננת בגן, בת 66, בחשד להתעללות בילדים. בית משפט השלום בתל אביב האריך בשלושה ימים את מעצרה.

במהלך הדיון, הציג נציג המשטרה לשופט שני סרטונים שבהם נראה הגננת סוטרת ומטיחה את הפעוטות. היא הודתה במעשים במהלך חקירתה ואף עומתה עם שתי סייעות אחרות שעבדו בגן. עוד נודע היום כי עוד לפני שנעצרה, הגננת התוודתה בפני ההורים על ״מעידה החד פעמית״, וטענה שהדבר נעשה בשל מצבה הנפשי. בעקובת המעשה, היא התפטרה.

בחודש האחרון עלה נושא הפיקוח הרופף על מעונות היום לכותרות בעקבות מותה של התינוקת יסמין וינטה בגן הילדים "מאשה והדב" בפתח תקווה. הסייעת הנאשמת בהריגת הפעוטה, אינה סקיבנקו, מואשמת כי הטיחה את יסמין על מזרן, זרקה עליה שמיכה, נשכבה עליה, וצפתה במכשיר הסלולר שלה עד שמתה. פרטי המקרה התגלו בעזרת מצלמת וידיאו שהייתה בגן, והצוות המקצועי לא ידע שהיא עובדת.

סקיבנקו התמודדה בעבר עם מצב דומה. בכאן חדשות פורסם לראשונה כי בחודש יוני 2016 הגישו הוריו של פעוט תלונה נגד סקיבנקו על אלימות קשה. לטענתם, הסייעת תקפה את בנם, בן פחות משלוש, באמצעות חפץ בראשו וגרמה לו נזק. הפרקליטות סגרה אז את התיק מחוסר ראיות.