אזור שעלה באש במועצה האזורית אשכול, היום
צילום: אשכול

צה"ל תקף משגרי עפיפונים ברצועת עזה, שניים נפצעו

הירי של הצבא - בעקבות התייעצות משפטית שאחריה הוחלט לשנות את מדיניות הפתיחה באש; מהבוקר: כ-20 שריפות ביישובי העוטף, אלפי דונם עלו באש
כתבי כאן חדשות
16 ביוני 2018
21:33

 כלי טיס של צה"ל ירה הערב (שבת) סמוך לחוליה שהפריחה בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. משרד הבריאות בעזה מסר כי שני בני אדם נפצעו באירוע, ופונו לקבלת טיפול בבית חולים מקומי. מצבם לא ברור. במקביל, כוחות הכיבוי פועלים לכיבוי דליקות גדולות בתל גמה ובאזור כיסופים במועצה האזורית אשכול.

כ-20 שריפות התלקחו היום בנגב בשל עפיפוני תבערה, רובן במועצה האזורית אשכול. הדליקה ליד כיסופים אף התקרבה למוצב של צה"ל, אולם לא היו נפגעים. באזור תל גמה בנחל הבשור כילו הלהבות כאלף דונם של חורש. שריפה אחרת פרצה סמוך למושב מבקיעים שבמועצה האזורית חוף אשקלון ולוחמי האש הצליחו למנוע מהלהבות להגיע אל הבתים. בסך הכל כילו השריפות אלפי דונם של חורש טבעי ושל שטחים חקלאיים בנחל הבשור, ביער כיסופים, בעין השלושה, בניר עם, במגן, בעין הבשור ובכרם שלום.


אמש הותקפה מן האוויר עמדת תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה, בקרבת המקום שממנו הופרחו קודם לכן בלונים ממולכדים ובלוני תבערה אל שטח ישראל. אתמול בצהריים ביצ  כלי טיס של צה"ל ירי אזהרה אל חוליה שהפריחה לאוויר בלוני נפץ ואל כמה כלי רכב בדרום רצועת עזה.

הפתיחה באש אל פלסטינים המפריחים עפיפוני תבערה ונפץ מהרצועה, נעשה בעקבות התייעצות עם גורמים משפטיים שאחריה הוחלט בצה"ל לשנות את מדיניות הפתיחה באש. אתמול פנה ארגון נפגעי הטרור "אלמגור" לשר הביטחון אביגדור ליברמן ולרמטכ"ל גדי איזנקוט, בתביעה לשנות את הוראות הפתיחה באש ולאפשר ירי על משגרי עפיפונים, טיסנים ורחפנים. 

"על פי המידע שבידי אלמגור, נאסר על חיילים לירות על משגרי העפיפונים, גם כשהם מזוהים וגם כשהם בטווח ירי", נכתב בפניית הארגון. "יש להתייחס אל משגרי עפיפוני התבערה כאל מחבלים המסכנים חיי אדם, וככאלה - ניתן וצריך לפתוח עליהם באש, גם על מנת להרוג". 

ח"כ חיים ילין (יש עתיד), תושב עוטף עזה וראש מועצת אשכול לשעבר אמר היום: "זה היום הכי קשה בעוטף עזה מאז תחילתו של טרור העפיפונים. החום הכבד בשילוב האש, קטלניים. מטוסי כיבוי הופעלו, כבישים נחסמו והמתנדבים הצטרפו ללוחמי האש האמיצים שפועלים 24/7, כדי שהאש לא תתפשט לבסיס צה"ל ותגרום לאסון עצום.  לאן זה עוד ימשיך?.

"אם האש היתה מתפשטת ופוגעת בתחמושת במוצב צה"ל היום, היינו עדים לאסון נוראי שהיינו חייבים להגיב עליו. אני פונה לחברי הקבינט - אתם מחכים לאסון כדי להגיב? תפסיקו להוציא כותרות ותתחילו לפעול כדי לעצור את טרור העפיפונים לתמיד. דין עפיפון כדין קסאם".

בהכנת הידיעה השתתפו: אסף פוזיילוב, משטה שטיינמץ, כרמלה מנשה, זאב קם וסולימן מסוודה

תגיות:
שריפה