תקיפה של ארצות הברית בסוריה, ארכיון
צילום: אי-פי

דיווח בסוריה: 40 לוחמי חיזבאללה נהרגו בתקיפה סמוך לגבול עיראק

משטר אסד טען שמטוסים של הקואליציה נגד דאעש, בהובלת ארצות הברית, תקפו הלילה עמדות צבא במזרח המדינה. לטענת הארגון הסורי לזכויות אדם, עשרות מפעילי ארגון הטרור השיעי נהרגו נהרגו. בוושינגטון הכחישו: "אף גורם בקואליציה לא השתתף בתקיפה"
סולימאן מסוודה
18 ביוני 2018
09:09

הארגון הסורי לזכויות אדם מדווח כי 40 לוחמי חיזבאללה נהרגו לפנות בוקר (שני) במזרח סוריה. לטענת המשטר בדמשק מטוסים של הקואליציה הבינלאומית נגד דאעש, בהובלת ארצות הברית, ביצעו את התקיפה סמוך לגבול עם עיראק. המטוסים תקפו נגד עמדות של הצבא הסורי באזור. לטענת המשטר "התקיפה נועדה להעלות את המורל של ארגוני הטרור, שנוחלים תבוסה". 

בצבא האמריקני מכחישים את התקיפה מדרום מזרח לאלבו כמאל, סמוך לגבול עם עיראק. הם מסרו כי "שום גורם בקואליציה לא השתתף בתקיפה הלילה באזור הגבול בין סוריה לעיראק".

בסוף החודש שעבר דיווחו כלי תקשורת המזוהים עם משטרו של נשיא סוריה, בשאר אסד, על תקיפה דומה שביצעה הקואליציה הבינלאומית בהנהגת ארצות הברית במזרח סוריה. כתב אלג'זירה בסוריה דיווח כי 12 אנשי המיליציות האיראניות התומכות במשטר אסד נהרגו בתקיפה והושמדו כלי רכב ועמדות צבאיות.

כמו כן הופצץ בחודש שעבר שדה התעופה הצבאי בעיר חמה, מקום שמשמש גם את הכוחות האיראניים במרכז סוריה. רשת סקיי ניוז הבריטית דיווחה כי מקור הפיצוצים - בתקיפה שכוונה נגד מערכות טילי קרקע-אוויר של משמרות המהפכה. בדיווחי הרשת בערבית נטען כי עשרות פעילים במיליציות האיראניות נהרגו, וכי מסוקים של צבא אסד פונו מהבסיס מחשש שייפגעו.