צילום: רויטרס

גורם אמריקני: התקיפה הלילה בסוריה - פעולה של ישראל

ב-CNN ציטטו את הגורם, שאמר כי ישראל עומדת מאחורי התקיפה בגבול בין סוריה לעיראק, שבה נהרגו כ-40 בני אדם. לדבריו, באזור פועלות מיליציות פרו-איראניות, אך הוא נמצא במרחק "לא שגרתי" עבור מטוסים ישראליים
ערן זינגר ורועי קייס
18 ביוני 2018
21:51

גורם אמריקני בכיר אמר הערב (שני) לרשת CNN האמריקנית כי התקיפה הצבאית לפנות בוקר בגבול סוריה-עיראק, מדרום מזרח לאלבו-כמאל, נעשתה על ידי ישראל ולא בוצעה בידי הקואליציה האמריקנית נגד "המדינה האסלאמית". רשת "אל-חורה" האמריקנית ציטטה אף היא גורם שטען כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי מאחורי התקיפה.

הגורם ששוחח עם CNN אמר כי "ישנם חברי מיליציה רבים המשויכים לאיראן ופועלים בגבול סוריה-עיראק". בדיווח הודגש כי איזור התקיפה נמצא במרחק "לא שגרתי" למטוסים ישראלים ועליהם היה לעבור מרחק ומכשולים בדרך ליעד.

הבוקר טען הארגון הסורי לזכויות אדם כי 40 לוחמי חיזבאללה נהרגו לפנות בוקר בתקיפה במזרח סוריה. לטענת המשטר בדמשק, מטוסים של הקואליציה הבינלאומית נגד "המדינה האסלאמית", בהובלת ארצות הברית, ביצעו את התקיפה סמוך לגבול עם עיראק. המטוסים תקפו נגד עמדות של הצבא הסורי באזור. המשטר הסורי טען כי "התקיפה נועדה להעלות את המורל של ארגוני הטרור, שנוחלים תבוסה". 

בצבא האמריקני הכחישו את מעורבותם בתקיפה. "שום גורם בקואליציה לא השתתף בתקיפה הלילה באזור הגבול בין סוריה לעיראק", נמסר מהקואליציה.