ילדה בגבול מקסיקו-ארה"ב
צילום: אי-פי

"מקווה שלא יעצרו את אבא": קולות הבכי של הילדים בגבול מקסיקו-ארה"ב

נוהל הפרדת הילדים מהוריהם של מהגרים לא חוקיים בגבול מקסיקו-ארה"ב מעורר ביקורת חריפה נגד ממשל טראמפ, כאשר הקלטות חדשות ממתקני משמר הגבול חושפות את סבל הילדים. שר המשפטים האמריקני: "זה לא דומה למה שהנאצים עשו. הם מנעו מהיהודים לצאת מהמדינה"
סוכנויות הידיעות
19 ביוני 2018
09:50

מדיניות ההגירה של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, ממשיכה לעורר ביקורת במדינה ומחוצה לה, כאשר לאחרונה התעוררה סערה סביב הנוהל החדש של הפרדת ילדי מהגרים לא חוקיים בגבול עם מקסיקו מהוריהם. הטענות נגד מדיניות ההגירה הנוקשה של ממשל טראמפ עלו שוב לכותרות, לאחר שאתמול (שני) פורסמו הקלטות לא קלות להאזנה של ילדים, שעוכבו על ידי רשויות ההגירה על הגבול והופרדו מהוריהם.

בהקלטות, שפורסמו על ידי האתר "פרופבליקה", נשמע בעיקר קול הבכי של הילדים כאשר הם צועקים "אמא" ו"אבא" בספרדית. ברקע קולות הבכי של הילדים, נשמע אחד מאנשי משמר הגבול אומר: "יש לנו כאן מקהלה. רק חסר מנצח".

בהקלטות נשמע ילד שאומר: "אני מקווה שלא יעצרו את אבא ויגרשו אותו". ילדה אחרת מאל-סלוודור נשמעת כשהיא מתחננת שמישהו יצור קשר עם דודה שלה: "אמא שלי אמרה שאלך עם דודה שלי, ואז היא תבוא לאסוף אותנו כמה שיותר מהר".

בנציבות הפליטים של או"ם אמרו הבוקר כי "על ארצות הברית למצוא דרכים אחרות לתמודד עם מבקשי המקלט על גבול מקסיקו, ללא הענשת בני האדם עצמם. אנו מודאגים מאוד בנוגע לאמצעים בהם מתמודדים שם עם מבקשי המקלט, שמגיעים עד לכדי הפרדת ילדים ממשפחותיהם".


שר המשפטים האמריקני ג'ף סשנס התייחס היום בריאיון לרשת פוקס לביקורות נגד מדיניות ההגירה, והתבטא באמירה בעייתית למדי בנוגע לנושא. סשנס נשאל על הטענות כי הנוהל של הפרדת הילדים מהוריהם בגבול מזכירה את התנהלות של הנאצים במלחמת העולם השנייה, ובמקום להסביר את הנוהל עורר המחלוקת בחר סשנס לומר: "זו הגזמה. הנאצים רצו למנוע מהיהודים לעזוב את המדינה".