נתניהו ומילצ'ן
צילום: פלאש 90

תיק 2000: המשטרה בודקת אם מילצ'ן תיווך בין נתניהו למוזס

במשטרה בודקים האם מילצ'ן היה מעורב במגעים לעסקה לכאורה, לפיה "ישראל היום" לא יוציאו מוסף סוף שבוע - ובתמורה "ידיעות אחרונות" לא יתקוף את נתניהו
רועי ינובסקי
19 ביוני 2018
22:32

במסגרת השלמות החקירה בתיק 2000, המשטרה בודקת את מעורבות ארנון מילצ'ן בתיווך בין ראש הממשלה, בנימין נתניהו, למו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון מוזס. עדותו של מילצ'ן יכולה לעבות את הראיות בנוגע לעסקה שנרקמה לכאורה בין השניים. הדיווח פורסם לראשונה בעיתון "גלובס". 

בין היתר נבדק אם מילצ'ן היה מעורב במגעים בין נתניהו למוזס ב-2009, אז סיכמו לכאורה השניים כי "ישראל היום" לא יוציא מוסף סוף שבוע ובתמורה "ידיעות אחרונות" לא יתקוף את נתניהו. על פי פרטי החקירה, העסקה יצאה לדרך עד לפיצוץ בסוף אותה שנה אחריו השיק העיתון גיליון סוף שבוע. אל מילצ'ן טרם הוגשה בקשה לעדות. מטעמו טרם נמסרה תגובה בעניין.

בשבוע שעבר נחקרו במשטרה יוזם חוק ישראל היום, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני) ומוזס, בחשד למעורבותם בתיק 2000. חקירתו של כבל הסתיימה לאחר ארבע שעות, ומוזס סיים את חקירתו לאחר כשש שעות. 

ח"כ כבל חשוד כי בדומה לנתניהו, סיכם עם מוזס קידום חוק לפגיעה בעיתון המתחרה "ישראל היום" בתמורה לסיקור מלטף. באחרונה התקבל מידע חדש ומתשמעותי בתיק, בעיקר כתוצאה מחתימת הסכם עד המדינה עם ניר חפץ, המחזק את החשדות נגד נתניהו ומוזס. המידע הזה מוביל גם למעורב נוסף, שצפוי בקרוב להעיד.