רסיסי רקטה בעוטף עזה

תושב עוטף עזה: "רסיס רקטה עף סנטימטרים מאחורינו"

קובי עברי, תושב עוטף עזה, סיפר בכאן רשת ב' על הרגע בו רסיס רקטה חדר לביתו בדיוק כשהוא והמשפחה רצו לממ"ד: "לא הבנו שזה כל כך קרוב". צה"ל ירה פעם נוספת לעבר חוליית משגרי בלוני תבערה
בחצי היום
20 ביוני 2018
13:20

‏כמו הרבה תושבים אחרים ביישובי עוטף עזה, גם קובי עברי ומשפחתו נאלצו להתעורר הלילה (רביעי) לקולות אזעקת צבע אדום ולרוץ למרחב המוגן בבית, בעקבות ירי הרקטות מהרצועה. בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב' הוא סיפר כיצד רסיס רקטה חדר לביתו: "זה עבר בדיוק איפה שרצנו. אחר כך גם ראינו זכוכיות בבית, בחדר שינה".

עוד אמר עברי: "כולם אומרים כל הזמן 'חוזרים לשגרה', אבל אין כאן שגרה. השגרה היא בין האירועים. בסביבות השעה 05:00 הייתה אזעקת צבע אדום, ואז שמענו פיצוץ מאוד חזק. הבנתי שזה יחסית רחוק מהבית ויצאתי החוצה לראות שהכול בסדר.

האזינו לריאיון המלא עם תושב עוטף עזה בכאן רשת ב':

"אחרי כמה דקות שמענו עוד פיצוץ, ואז כשאני וכל המשפחה היינו בדרך לממ"ד שמענו פיצוץ נוסף מאוד חזק, וגם שמענו זכוכית מתנפצת, אבל לא קלטנו שזה בתוך הבית. רק אחרי זה ראינו שהרסיס עבר ממש בתוך הבית – חצה אותו, ופספס אותנו בחצי מטר בערך. זה היה בדיוק איפה שרצנו.

"יש לציין שהאחראים במשרד הביטחון על ההחזרים הכספיים על הנזק הגיעו ישר על הבוקר לאמוד את הנזקים. אבל מי שצריך לדאוג לנו באמת, לא דואג לנו. כל מיני אנשים מתראיינים על נושא השריפות ואומרים: 'זה בסדר, זה קורה', וזה לא בסדר. הציבור לא יכול להכיל את הדברים האלה. צריך שאם אין כאן שקט, גם שם לא יהיה שקט".

צה"ל ביצע היום ירי באמצעות כלי טיס בסמוך לחוליה ששיגרה בלוני תבערה בדרום רצועת עזה. מאוחר יותר הפלסטינים דיווחו על ירי נוסף על מפריחי בלוני נפץ ממזרח לעיר עזה. זאת לאחר סדרת התקיפות של חיל האוויר נגד יעדי חמאס ברצועה במהלך הלילה. מצה"ל נמסר כי בסך הכול הותקפו בלילה 25 יעדי טרור של חמאס. 

האזינו לריאיון המלא עם האלוף במילואים יפתח רון-טל בכאן רשת ב':

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני נפתלי בנט אמר על המתיחות בדרום כי "המחבלים היורים אינם בני שמונה. זו תעמולה שקרית שאויבנו מפיצים. מי שיורה על משפחתך, אתה יורה עליו. מי שיורה על בני עמך, אתה יורה עליו. מי שמשלח בלוני נפץ ותבערה על תושבי מבואות עזה, אתה יורה עליו. כפי שאמרתי, הבלגה מובילה להסלמה". הוא הוסיף כי לא ירפה מהנושא עד שישראל תאמץ מדיניות חדשה.

שר האוצר וחבר הקבינט משה כחלון התייחס גם כן לאירועים בלילה ואמר בכינוס הכלכלי-תעשייתי השנתי: "לחמאס יש כרגע מטרה אחת ויחידה - לסבך אותנו בתקריות בינלאומיות. אסור שהמצב בעוטף עזה יהפוך להיות כמו פרוטזה - לא נוח אבל מתרגלים לחיות עם זה".


האלוף במילואים יפתח רון-טל, שהיה מפקד זרוע היבשה בצה"ל, קרא לחדש את הסיכולים הממוקדים נגד ראשי ארגוני הטרור ברצועת עזה, ולפגוע גם במי שמשתייכים לכאורה לזרוע המדינית של חמאס. בריאיון לתוכנית בחצי היום בכאן רשת ב' אמר: "אין צורך לירות בילד עם עפיפון. יש דרכים אחרות לפעול נגד זה. צריך לחדש את הסיכולים הממוקדים ולפגוע בהנהגת החמאס והג'יהאד . אם אין ברירה, צריך גם להיכנס לרצועה.

"מה קורה פה? החמאס והג'יהאד מנהלים לנו את החיים. הם קובעים אם תהיה הסדרה או עימות. עפיפונים זה טרור, ובטרור נלחמים בחורמה ללא הפסק. האסטרטגיה הנכונה היא לחימה רצופה ולא סיבובים. מה היה קורה אם עפיפון היה מבעיר גן ילדים?".