כוח צה"ל בגבול רצועת עזה
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו: "העוצמה בעזה תגבר ככל שיידרש"

ראש הממשלה התייחס לאירועים בדרום בטקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1: "ערוכים לכל תרחיש ומוטב שאויבינו יבינו זאת". איזנקוט: "נחזיר את השקט". הפלגים הפלסטיניים פרסמו הודעה משותפת: "הפצצה ישראלית תיענה בהפצצה"
כתבי כאן חדשות
20 ביוני 2018
17:22
עודכן ב 18:26

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיב היום על מטח הרקטות מרצועת עזה והתקיפות הישראליות ברצועה, ואיים כי "העוצמה תגבר ככל שיידרש". במהלך טקס סיום קורס קצינים שנערך בבה"ד 1, אמר נתניהו: "אינני מתכוון לפרט את המהלכים שאנו מתכננים. אנחנו ערוכים לכל תרחיש, ומוטב שאויבינו יבינו זאת - ועכשיו".

הרמטכ"ל, גדי איזנקוט, אמר בטקס: "בשבועות האחרונים הנפיצות גדולה. נחזיר את השקט לדרום. אני משוכנע שנשיג את זה בתבונה נחישות ובהקדם". גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, השתתף באירוע והתייחס בקצרה להסלמה הנוספת בדרום. "יש לי שלוש מילים לחמאס: זו הייתה טעות", אמר ליבממן.

מוקדם יותר פרסמו הפלגים הפלסטיניים ברצועה הודעה משותפת, שבה איימו כי "הפצצה ישראלית תיענה בהפצצה". בהודעה טענו ארגוני הטרור כי הם מקבלים על עצמם את האחריות ל"תקיפת שבעה מוצבים צבאיים של צה"ל באמצעות

בהודעת הארגונים נאמר עוד כי התקיפה הלילה הייתה תגובה "לתוקפנות הישראלית המתמשכת על עזה". הם הזהירו: "הנהגת האויב היא שתישא באחריות מלאה לכל תוקפנות ותשלם מחיר על היהירות שלה".

דובר חמאס בעזה, פווזי ברהום, אמר כי ארגונו לא מעוניין להיכנס למלחמה, אך "תמיד יהיה מוכן לקיים את חובתו הלאומית – להגן על בני העם הפלסטיני ולשבור את המשוואות של הכיבוש הציוני". ברהום האשים את ישראל בכך שהחלה בהסלמה.

"אם ישראל חושבת שהיא יכולה לתקוף ולהפציץ בלי שתהיה לכך תגובה, היא טועה. ההתנגדות שלחה מסר חזק שהפגזה תיענה בהפגזה ושהיא לא תאפשר לישראל לכפות כללי עימות חדשים", אמר דובר חמאס בעזה.

מטחים כבדים של רקטות נורו הלילה מהרצועה לעבר עוטף עזה, והביאו להפעלת אזעקות צבע אדום במועצות האזוריות אשכול, חוף אשקלון, שדות נגב ושער הנגב. מצה"ל נמסר כי זוהו כ-45 שיגורים - שבעה מהם יורטו, שלושה נחתו בשטח הרצועה.

13 נפילות זוהו במרחב מועצה אזורית אשכול, שלוש מתוכן בתוך יישובים. אין נפגעים, אך יש נזק באחד היישובים למבנים וכלי רכב. הלימודים בכל יישובי דרום הארץ צפויים להתקיים היום כרגיל.

השתתפו בהכנת הידיעה: אסף פוזיילוב, שמעון מיג'אן וסולימאן מסוואדה