שאול שמאי
צילום: רוי אלימה, פלאש 90

הורים מביה"ס בו לימד המורה הפדופיל עתרו לבג"ץ: פטרו את המנהלת

העותרים פירטו שורה של מעשים ומחדלים של המנהלת שקשורים לתקופה שקדמה להעסקתו של שמאי. לפני חודש גזר בית המשפט שבע שנות מאסר על שמאי, שביצע מעשים מגונים בתלמידותיו בבית ספר יסודי בתל אביב
לירן כוג'הינוף
21 ביוני 2018
11:27

הורי התלמידים בבית הספר בצפון תל אביב, בו לימד המורה הפדופיל שאול שמאי, עתרו הבוקר (חמישי) לבג"ץ נגד משרד החינוך בדרישה להעביר מתפקידה את מנהלת בית הספר.

העותרים פירטו שורה של מעשים ומחדלים של המנהלת. המחדלים קשורים לתקופת העסקתו של שמאי בה החליטה לשבץ אותו כמורה מחנך קבוע לכיתה ב' ולהימנע מסילוקו לאלתר עת ראתה במו עיניה, על פי עדותה במשטרה, בהתנהגויותיו הפסולות עם הילדות בחצר בית הספר.

לפני חודש גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב שבע שנות מאסר על שמאי, שביצע מעשים מגונים בתלמידותיו בבית ספר יסודי בתל אביב. שמאי חוייב גם לשלם פיצוי כספי של 25 אלף שקלים לכל אחת מחמש הילדות שתקף. לאחר פרסום גזר הדין, 12 תלמידים ותלמידות נוספים, בהם שבעה בנים, התלוננו נגד שמאי.

לפחות שלושה תלמידים שנפגעו סיפרו כי שמאי הזהיר אותם לבל יגלו את העניין, ואמר להם כי זה ״יהרוס לו את הקריירה״. לתלמיד אחר בכיתה ד', שהיה איתו ביחידות ופתר תרגיל, אמר שמאי כי הוא "אלוף״ ושלח יד לעבר איבר מינו בליטוף. מרבית המקרים התרחשו בין כתלי בית הספר, חלקם האחר בבתים בהם העביר שעורים פרטיים.

בינואר האחרון הורשע שמאי, בן 48, בביצוע מעשים מגונים בקטינות בנסיבות אינוס. שמאי הודה במעשים במסגרת עסקת טיעון. על-פי כתב האישום שהוגש נגדו אז, המעשים בוצעו בזמן ששמאי שימש מורה ומחנך בכיתה ב'. הוא ביצע מעשים מגונים בארבע תלמידות בנות שבע ושמונה במהלך השיעורים בכיתה, בזמן ששאר התלמידים נחשפים למתרחש. במקרה נוסף, הוא ביצע עבירות מין בתלמידה בת 13 שאותה לימד בביתה.