ההפגנות בעזה
צילום: אי-פי

כתב אישום חשף: חמאס שילם להורי תינוקת שיטענו שמתה מגז מדמיע של צה"ל

יחיא סינוואר שילם למשפחה 8,000 שקל כדי שתאשים את צה"ל במות בתם, שמתה בעקבות מחלה. הדבר נחשף מכתב אישום נגד בן דודה של התינוקת, שנעצר אחרי שניסה לחדור לישראל
שרון עידן
21 ביוני 2018
12:45

מנהיג חמאס ברצועת עזה, יחיא סינוואר, שילם 8,000 שקל למשפחה מהרצועה כדי שתתלונן שבתם השמונה חודשים נהרגה משימוש של צה"ל בגז מדמיע, ולא ממחלה רפואית כפי שקרה באמת. הדבר עולה מכתב אישום שהוגש נגד מחמוד עומר, בן דודה של התינוקת, שנעצר בידי ישראל לאחר שניסה לחבל בגדר הגבול. מותה של התינוקת עורר סערה נגד צה"ל ברחבי העולם.


לפי כתב האישום, עומר יצא להשתתף בצעדת השיבה שהתנהלה מול גבול ישראל. במהלך ההפגנה התקשרה אליו אמו וסיפרה לו כי התינוקת לילא אל ג'נדור מתה. כשהוא הגיע לביתו נודע לו כי היא מתה ממחלת דם, שככל הנראה דומה לזו שגרמה למותו של אח אחר של התינוקת. לאחר מכן נודע לו שדודתו ובעלה סיפרו לתקשורת כי לילא מתה משאיפת גז מדמיע.

כמו כן עומר, תושב הרצועה בן 20, מואשם בחברות בארגון טרור, אימונים צבאיים ופעולה בנשק למטרות טרור ועבירות נוסף. המעשים בוצו על רקע פעילותו במסגרת המוג'הידין, פלג השייך לארגון חללי אל אקצה, ועל רקע השתתפותו בצעדת השיבה ובהתפרעויות ברצועת עזה.

בסוף החודש שעבר הוא הצטרף לפעילים נוספים במטרה לחתוך את הגדר ולחדור לישראל. הם תכננו לשרוף עמידת שמירה בלתי מאוישת של צה"ל בסמוך לגבול, לסמן בידם לניצחון ולצלם את האירוע. תפקידו של עומר היה להיות תצפיתן. חיילי צה"ל פתחו לעברם באש והוא ופעיל נוסף נעצרו.