צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ביטן על האישום נגד שרה נתניהו: "האחריות לא עליה"

ח"כ דוד ביטן התייחס לכתב האישום שהוגש נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות. לטענתו, לא ניתן להאשים אותה מכיוון שיש עשרות עובדים במעון, שנוגעים בדבר. לפי כתב האישום, נתניהו פעלה להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי של למעלה מ-350 אלף שקלים
רן בנימיני ויגאל גואטה
21 ביוני 2018
18:26
עודכן ב 18:29

ח"כ דוד ביטן (הליכוד) התייחס היום (חמישי) לכתב האישום שהוגש נגד רעיית ראש הממשלה בפרשת המעונות. בראיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בכאן רשת ב' אמר ביטן: "היא לא לבד שם - יש שם עשרות עובדים. האחריות לא שלה". ביטן טען כי האחריות לשמירה על הנהלים מוטלת על עובדי המעון, ואמר: "אם היא מבקשת לאכול ארוחה, וזה בניגוד לנהלים, אז שלא יתנו לה".

לפי כתב האישום, נתניהו פעלה עם סמנכ"ל משרד ראש הממשלה עזרא סיידוף כדי להשיג במרמה את מימון המשרד להזמנת מאות ארוחות ממסעדות, בשווי כולל של למעלה מ-350 אלף שקלים.

במהלך הראיון הקשה רן בנימיני, ושאל את ביטן: "ומה לגבי מצג שווא לפיו מבשלת היא מנקה?", ואילו ביטן השיב: " ומי מדווח על המבשלת? היא לא מדווחת על כלום, אלא האנשים שעובדים שם".

נגד נתניהו וסיידוף הוגש כתב אישום בגין עבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים. סיידוף יואשם גם בעבירות זיוף בידי עובד ציבור, שנעשו בקשר למימון הוצאות פרטיות במעונות ראש הממשלה. הפרליטות ביקשה מבית משפט השלום בירושלים לקיים את המשפט בהרכב של שלושה שופטים וזאת בין השאר בשל הרגישות הציבורית לתיק הזה ולמעמדה הציבורית שרה נתניהו וכן בגלל שמדובר בעבירות שבוצעו במעון הרשמי של ראש הממשלה תוך ניצול במרמה של הכללים החלים על ראש הממשלה ומשפחתו.

שרה נתניהו. לפי כתב האישום, היא פעלה לממן ארוחות ממסעדות בשווי 350 אלף שקלים (צילום: יונתן זינדל, פלאש 90)

מנגד, פרקליטיה של נתניהו כינו את כתב האישום "מופרך והזוי", והוסיפו: "זו פעם ראשונה בישראל ובעולם שמעמידים לדין רעיית מנהיג על אוכל בחמגשיות". בדומה לביטן הם טענו כי נתניהו לא הכירה את נהלים. "רעיית ראש הממשלה היא לא זו שהזמינה את המזון והחמגשיות, אלא אב הבית לשעבר, עד המדינה מני נפתלי, כפי שהוא הודה בעצמו בבית המשפט בהרצליה", אמרו.