רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אם נתניהו תורשע - בפרקליטות יבקשו עבודות שירות

רעיית ראש הממשלה צפויה להעביר את האחריות בכתב האישום נגדה באופן מלא לעזרא סיידוף. מקורביי הסמנכ"ל לשעבר: הוא רק ביצע את דרישות נתניהו
תמר אלמוג
21 ביוני 2018
21:31
עודכן ב 21:48

פרקליטות המדינה צפויה לבקשת מאסר בדרך של עבודות שירות לרעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, אם תורשע במסגרת כתב האישום נגדה, ולא להסתפק בקנס כספי - כך פורסם היום (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11. עוד דווח כי נוצרו סדקים ראשוניים ומשמעותיים בין נתניה לנאשם השני בתיק המעוונת, עזרא סיידוף, שהיה סמנכ"ל במשרד ראש הממשלה.


מקורביו של סיידוף אומרים הערב כי גם לפי כתב האישום הוא ביצע את דרישות נתניהו, ובסוף הוא מוצא את עצמו באופן תמוה מואשם בסעיפים רבים ממנה. לפי כתב האישום, נתניהו היא זו שביקשה את המלצרים והיא שדרשה את החשמלאי, ועוד.

סיידוף אמר לזוג נתניהו כי הוועדה שמאשרת הוצאות לבית הפרטי לא אישרה את החשמלאי, ובכל זאת רעיית ראש הממשלה דרשה להזמין אותו. המשותף לנתניהו ולסיידוף - שניהם טוענים כי כתב האישום כולל עובדות וטיעונים לא נכונים.


נתניהו עצמה צפויה להעביר את האחריות באופן מלא לעזרא סיידוף. רעיית ראש הממשלה תטען שהוא היה האחראי הבלעדי על כל ענייני הכספים מול משרד ראש הממשלה, ושהוא זה שהסב את קיומה של המבשלת בפועל, בעת שבוצעו ההתקשרויות מול המסעדות והשפים, כדי לקבל את המימון עבורם. המשמעות - נתניהו צפויה להגיד שסיידוף הוא זה שיצר את מצג השווא שבגינו הוגש כתב האישום.

בתוך כך, בסביבת ראש הממשלה נזהרים מאוד לא לתקוף את היועץ מנדלבליט. יש מי שאפילו חולקים שבחים על תפקודו וטוענים שהיועץ הוא איש ישר שסומכים על שיקול דעתו. זאת, על רקע ההחלטות הקרובות בתיקיו של ראש הממשלה.