ראובן שמרלינג

מאסרי עולם לרוצחי ראובן שמרלינג בכפר קאסם

יוסף קמיל ומוחמד אלרוב, שרצחו את מעסיקם בערב סוכות בשנה שעברה, ישלמו גם לאלמנתו פיצויים בסך 258 אלף שקלים כל אחד. הם הורשעו ברצח ממניע לאומי ובכניסה לישראל שלא כחוק
רום ליאור
19 ביולי 2018
13:34

בית המשפט המחוזי בלוד גזר היום (חמישי) מאסרי עולם על יוסף כמיל ומוחמד אלרוב, שהורשעו ברצח ראובן שמרלינג בערב סוכות האחרון בכפר קאסם. השניים גם ישלמו פיצויים על סך 258 אלף שקלים, כל אחד, לאלמנתו של שמרלינג. הם הורשעו לפני כארבעה חודשים ברצח ממניע לאומני ובכניסה לישראל בניגוד לחוק.

בגזר הדין כתבו השופטים כי ״הנאשמים ביצעו רצח אכזרי על רקע לאומני, כאשר המנוח נרצח בשל היותו יהודי. הנאשמים בחרו שלא להשמיע ולו מילה אחת של חרטה, כשאין מחלוקת שהם ביצעו מעשה טרור עם כל ההשלכות הנובעות מכך לעניין קציבת עונשם״.

בתו של שמרלינג, עידית, אמרה לאחר גזר הדין כי "קיבלנו תרומות גם מפלסטינים, לאבא היו קשרים עסקיים וחבריים עם פלסטינים מעזה ומחברון. יש בהם כמובן אנשים טובים, אנחנו מכבדים ומעריכים אותם וגם הם. אנחנו מודים לכל מי שתרם ויתרום. אין בזה כפרה על מה שעשו הרוצחים, הם עשו מעשה שלא יסולח. אנחנו מודים לכל מי ששותף להנצחה של אבא". 


על פי כתב האישום, בו הודו הנאשמים תושבי קבאטיה, השניים נכנסו לישראל לעבוד בלא אישור בחודש ספטמבר 2017. כמיל תכנן לנצל את שהותו בישראל לשם ביצוע פיגוע דקירה ולהרוג יהודי, והציע לאבו אלרוב לבצע עמו פיגוע, אך בתחילה הוא סירב. לאחר שהשניים החלו לעבוד במחסן פחמים בכפר קאסם, בניהולו של שמרלינג, קשרו קשר בהמשך לרצוח את אחד היהודים אשר עבדו במקום, ממניע לאומני.

שני הפלסטינים רכשו סכין לחיתוך בשר, אותה החביא כמיל במחסן, מתחת למזרן בחדר בו לנו. בנוסף, וכדי להבטיח את הימלטותם מישראל לאחר ביצוע הרצח, השיגו מספר טלפון של אדם אשר יוכל להסיעם מכפר קאסם אל מקום מגוריהם.

כחלק מהחלטתם המשותפת לגרום למותו של יהודי, ועל רקע תחושת כעס כלפי שמרלינג, החליטו הפלסטינים לגרום למותו של מעסיקם. כחודש לאחר שהחלו לעבוד במחסן הפחמים של שמרלינג, הגיע שמרלינג אל המחסן, נזף בשני הפלסטינים וביקש מכמיל להעמיס מצבר של מלגזה מהמחסן לרכב שלו. עם שובו של כמיל אל החדר, סיכמו הרוצחים כי זוהי העת לפעול, ותכננו, כי אבו אלרוב יוביל את שמרלינג אל החדר בטענה כי המקרר מקולקל ויסיח את דעתו, וכמיל ידקור אותו עם הסכין.

לאחר שכמיל התקשר למסיע ותיאם עמו שיבוא לקחת אותם, הוביל אבו אלרוב את שמרלינג אל החדר והסיח את דעתו. לאחר מכן דקר כמיל את שמרלינג מאחור, בכתף שמאל. שמרלינג ניסה להתגונן באמצעות כיסא שהיה בחדר, אולם אבו אלרוב דחף אותו והיכה אותו באמצעות מאוורר, בעוד כמיל המשיך לדקור אותו. בהמשך, הביא אבו אלרוב מכוש שהיה סמוך לדלת החדר, והשניים הכו את המנוח, עד אשר התמוטט על הרצפה. לאחר מכן, שני הרוצחים התקלחו, החליפו בגדיהם, עזבו את המקום ונסעו למקום מגוריהם.