סוללת פטריוט
צילום: פלאש 90

טיל פטריוט שוגר לעבר כלי טיס לא מאויש מסוריה

מצה"ל נמסר כי כלי הטיס זוהה בטרם חדר לשטח ישראל, ובעקבות השיגור התרחק מהגבול ולא זוהתה פגיעה: "לא תתאפשר הפרה של הריבונות האווירית של מדינת ישראל". מפקד בכוחות המזוהים עם אסד אמר כי הטיל נורה לעבר כלי טיס שלהם שפעל באזור
כתבי כאן חדשות
24 ביוני 2018
13:44

טיל פטריוט שוגר היום (ראשון) בצפון הארץ לעבר כלי טיס בלתי מאויש שהתקרב מכיוון סוריה. מצה"ל נמסר כי מערכות ההגנה האוויריות ומערכות האיתור זיהו את כלי הטיס בטרם חדר לשטח ישראל, ובעקבות השיגור הכלי התרחק מהגבול ולא זוהתה פגיעה.

מפקד בכוחות המזוהים עם משטר אסד אמר שהטיל נורה לעבר כלי טיס שלהם, שפעל במסגרת פעולותיהם בדרום סוריה. הוא הוסיף כי הוא פעל במחוז קוניטרה בסמוך לגבול עם ישראל. 


עוד נמסר מצה"ל: "לא נאפשר הפרה של הריבונות האווירית של מדינת ישראל ונפעל נגד כל נסיון לפגיעה באזרחיה". מעיריית צפת, שם נראה שובל עשן בשמיים, נמסר כי "הסיבה לרעש שנשמע ברחבי העיר הינה ירי של כוחותינו לעבר מטרה במרחב סוריה. צפת בשגרה מלאה".

בחודש פברואר האחרון יירט מסוק קרב של חיל האוויר מל"ט איראני בצפון הארץ. בתגובה לחדירת המל"ט לשטח ישראל תקף חיל האוויר מטרות איראניות בסוריה, כאשר במהלך התקיפה הופל מטוס F-16 של חיל האוויר בעמק יזרעאל ושני הטייסים נפצעו קשה וקל. לאחר מכן, חשפה ישראל כי מטרת המל"ט האיראני הייתה לבצע פיגוע בשטח ישראל.

השתתפו בהכנת הידיעה: משה שטיינמץ, רובי המרשלג ורועי קייס