אבי גבאי
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

מכה לגבאי: בית המשפט ביטל את כינוס ועידת העבודה

בית המשפט המחוזי נענה לעתירת כמה מחברי המפלגה, והוציא צו מניעה על הכינוס לאישור הבחירות לוועידה. אנשיו של גבאי דורשים דיון חוזר. מהמפלגה נמסר: "גורמים אינטרסנטים בחרו להטעות ביודעין את בית המשפט"
יואב קרקובסקי
24 ביוני 2018
16:37

בית המשפט המחוזי הוציא צו מניעה לכינוס ועידת מפלגת העבודה, שאמור היה להתקיים הערב (ראשון). בכינוס אמורה הייתה לעלות לדיון ההצעה של יו"ר המפלגה, אבי גבאי, לבטל את הבחירות לוועידה שתוכננו מחרתיים. מדובר בניצחון לחברי הכנסת עמיר פרץ ואיתן כבל, שהתנגדו למהלך. הדיון נערך במעמד צד אחד ואנשיו של גבאי דורשים דיון חוזר.

ממפלגת העבודה נמסר כי "לצערנו גורמים אינטרסנטים בחרו להטעות ביודעין את בית המשפט, ולטרטר מאות אנשים על מנת לשמר את המחנאות על פני טובת המפלגה והמדינה. אנחנו מאמינים שבית המשפט יכריע מחר לטובת פתיחת השורות והרחבת הגיוון במפלגה".

חבר הכנסת כבל תקף בסוף השבוע את יו"ר המפלגה, בעקבות החלטת הנהלת המפלגה לעשות שימוש בסעיף בחוקה, המאפשר לוועידת המפלגה לבטל החלטה של המוסד לבירור עתירות. ח"כ כבל כתב בטוויטר: "כך נראה הסוף! הנהלת מפלגת העבודה מחליטה לדרוס את החוקה ואת מוסדותיה השיפוטיים, הנהגה שנוטשת את דרכה ואת ערכיה הדמוקרטיים. D9 תוצרת בית!".

בהנהלת המפלגה בראשות גבאי מעוניינים להשתמש בסעיף החוקה, על מנת לבטל את החלטת המוסד לבירור עתירות במפלגה לקיים בחירות לוועידת המפלגה החדשה.

לפני כשבועיים פרץ עימות בין גבאי לפרץ בישיבת הנהלת המפלגה, על רקע ביטול הבחירות לוועידת העבודה. פרץ אמר לגבאי שהוא דוחף את כל המפלגה לעסקנות. "עוד לא היתה מפלגה עם כל כך הרבה עסקנות כמו בתקופתך". גבאי השיב לפרץ כי לא ציפה ממנו לתמיכה פנים מפלגתית, אלא רק לתמיכה כלפי חוץ. פרץ זעם ויצא בטריקת דלת. גבאי אמר לאחר מכן כי אינו צריך לקבל שיעור בדמוקרטיה ממי שעזב את מפלגת העבודה פעמיים כדי לחבור למפלגות לא דמוקרטיות.